Corel

Корпорація Корел (англ. Corel Corporation) — компанія, що виробляє комп'ютерні програми. Штаб-квартира розташована в Оттаві.

Корел (Corel Corporation)
Тип Публічна (COREL)
Форма власності корпорація
Галузь Програмне забезпечення
Попередник(и) InterVideod
Засновано 1985
Засновник(и) Michael Cowplandd
Штаб-квартира Оттава, Онтаріо, Канада
Ключові особи Амиш Мета, Голова
Давід Добсон, CEO
Рандал Д. Ейзенбах, COO
Дуглас Р. МакКолам, Фінансовий директор
Продукція WordPerfect, CorelDRAW, інші..
Чистий прибуток 164 млн. доларів США (2005)
Холдингова компанія Kohlberg Kravis Robertsd[1]
Член European Committee for Interoperable Systemsd[2]
corel.com
 Corel у Вікісховищі

Історія

Заснована Майклом Ковпландом в 1985 році. Він планував її як дослідницьку лабораторію. (КорелCorel») є скороченням «COwpland REsearch Laboratory»). Компанія мала великий успіх протягом високотехнологічного буму в 90-х роках і стала на деякий час найбільшою софтверною компанією Канади.

В 1996 році випустила WordPerfect, що конкурував із пакетом Microsoft Office, але програла битву, — Корел був вимушений звільнити велику кількість працівників, а Ковпланд потрапив під розслідування Онтарійської комісії з безпеки за "внутрішню торгівлю".

Війна з Microsoft змінила Corel. Поява Adobe Systems на ринку графічних програм змусила Corel шукати нових сфер ринку. З'явилися такі проекти, як Corel Video, Corel Barista (Java — офіс), Corel Linux.

Ковпланд залишив компанію в серпні 2000 року. Нове керівництво оголосило плани з оздоровлення компанії. Новий голова Corel, Дерек Бюрні оголосив, що всі продукти розділяться на 5 брендів. Через декілька місяців брендів стало три: DeepWhite, Procreate та Corel. Але згодом, з причини надлишкових витрат, зупинилися на використанні тільки Corel.

У жовтні, 2000 року, Corel оголосив про стратегічний альянс з Microsoft і їхні 135 млн доларів інвестицій в Corel.

Криза на ринку цінних паперів мало не призвела до судового процесу США проти Corel в серпні 2003 року.

В березні 2005 року Corel анонсував купівлю 50000 копій WordPerfect міністерством юстиції США і що WordPerfect додає 4 млн користувачів щорічно через співпрацю з Dell. Corel заявив, що тільки його WordPerfect з 20-ти млн користувачів конкурує з Microsoft Office, порівнюючи з 300 тисячами користувачів Lotus SmartSuit, 70 тисячами користувачів StarOffice (який має також дуже поширений вільний варіант OpenOffice).

26 квітня 2006 року акції Corel знову повернулися на публічний ринок NASDAQ з початковою пропозицією для покупців.[3] Але Vector Capital ще досі володіє приблизно 75% акцій компанії.

Колишні та сучасні продукти Corel

Друге лого Корел з середини 90-х до лютого 2001 р.


  • CorelDraw — редактор векторної графіки.
  • Корел Фотопейнт Corel PhotoPaint — редактор растрової графіки. Конкурент Адобі Фотошопа (Adobe PhotoShop). Входить до CorelDraw Graphics Suite.
  • Корел Рейв Corel R.A.V.E. — розшифровується як Real Animated Vector Effects, векторної графіки анімаційна програма, конкурент Макромедія Флеш (Macromedia Flash). R.A.V.E. був зупинений з виходом CorelDraw Graphics Suite X3 (version 13) в лютому 2006 року.
  • Корелдро графічний комплекс Corel Graphics Suite — комбінація CorelDraw, PhotoPaint, R.A.V.E., Trace та Capture.
  • Корел Дизайнер Corel Designer — у минулому Micrografx Designer, професійна ілюстраційна програма, конкурент Адобі Ілюстратора.
  • Корел Вентура Corel Ventura — видавнича система, що мала успіх у її Дос редакції ранніх 90-их. Поновлена в 2002 році.
  • Корел Текстура Corel Texture — візерунковий растровий генератор, що пішов з виходом Corel Graphics Suite 11.
  • Вордперфект WordPerfect — текстовий редактор що був куплений у Новел (Novell) а оригінально був вироблений Satellite Software International. Конкурує з Майкрософт Офісом і Опен Офісом.
  • Корел Нокаут Corel KnockOut — професійний редактор зображувальних масок плагин (додаток).
  • XMetaL XML редактор, куплений у SoftQuad в 2001 і потім проданий до Blast Radius в 2004 році.
  • Корел ЛінуксCorel Linux Дебіан-Лінукс. Був проданий до Xandros в 2001 році.
  • Корел ПайнтерCorel Painter — у минулому Fractal Painter. Програма наслідує натуральні засоби малювання (фарба, крейда, пензлі та інше)
  • Брайс Bryce (software) — врограма для розробки краєвидів. Продана в 2004 році до DAZ Productions.
  • Пайнт шоп про Paint Shop Pro — в жовтні 2004, Корел придбав Jasc Software, компанію-виробника редактора растової графіки.
  • Кватро про Quattro Pro — табличний редактор (аналог Майкрософт Ексел) придбаний у Борланд (Borland) і доданий до WordPerfect Office.
  • Парадокс Paradox (database) — реліаційна база даних придбана у Borland, що додана до WordPerfect Office Professional Edition.
  • Корел інфоцентрал Corel InfoCentral — врофесійний інформаційний менеджер (ПІМ (PIM)). Спершу у складі WordPerfect Office version 7, пізніше вільно розповсюджувана програма.
  • Click and Create — програма для розробки ігор від Clickteam. Також продається як The Games Factory.
  • Винзип WinZip архіватор файлів, придбаний в 2006 році через купівлю Корелом WinZip Computing.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.