Crysis 3

Crysis 3 — відеогра, військово-фантастичний шутер від першої особи, розроблена, як і попередні частини серії, німецькою компанією Crytek. Офіційно гру було анонсовано 16 квітня 2012 року із вказаною датою виходу на весні 2013 року. У червні 2012 року стало відомо, що гра вийде у лютому 2013 року,[2] видавцем є компанія Electronic Arts.

Crysis 3
Розробник Crytek
Видавець Electronic Arts
Дистриб'ютор Steam і Humble Store
Жанр(и) шутер від першої особи
Платформа Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360
Ліцензія пропрієтарна ліцензія
Дата анонсу 16 квітня 2012 року
Дата випуску 19 лютого 2013
21 лютого 2013
21 лютого 2013
22 лютого 2013
7 березня 2013
Режим гри Одиночна гра, Мультиплеєр
Мова російська
Вік. обмеження 16 PEGI
Творці
Режисер(и) Севат Єрліd
Сценарист(и) Едріан Вершинінd[1]
Композитор(и) Борислав Славов
Технічні деталі
Рушій CryEngine 3
Носій Оптичний диск, Цифрова дистрибуція
Crysis (серія ігор)
Офіційний сайт
 Crysis 3 у Вікісховищі

Сюжет

Дія

Дія відбувається у 2047 році, після 24 років після фіналу Crysis 2. Більшість іншопланетян цефлоподів загинули, але приватна військова компанія C.E.L.L. присвоїла собі перемогу та завдяки використанню технологій прибульців розвинулася в мегакорпорацію. Контролюючи різні галузі економіки, C.E.L.L. встановили владу над світом через боргові зобов'язання. Нью-Йорк лишився в руїнах та був накритий куполом, покликаним не допускати втечі вцілілих цефалоподів.

Група повстанців під керівництвом спецпризначенця з позивним Психа звільняє Пророка з ув'язнення на базі C.E.L.L. На той час Пророк лишився єдиним оператором нанокостюма. Він телепатично отримує інформацію про загрозу з боку лідера прибульців — альфа-цефалопода. Пророк прагне знищити іншопланетянина, тоді як повстанці передусім мають намір використати Пророка для повалення диктатури C.E.L.L. Для цього їм необхідно вивести з ладу головне джерело енергії корпорації.

Прямуючи до джерела, Пророк знеструмлює оборону та проникає в зал управління. Джерелом енергії корпорації виявляється сам альфа-цефалопод, він виривається на свободу та відновлює колективний розум іншопланетян. C.E.L.L., бувши не в змозі протистояти раптовій агресії прибульців, активізує розташовану на орбіті зброю «Архангел», націлюючи її на Нью-Йорк. Пророк проривається до центру управління зброєю і вимикає її. Альфа-цефалопода завдяки цьому отримує час сформувати міст Ейнштейна-Розена, щоб прикликати з іншої частини галактики сили для повномасштабного вторгнення.

Об'єднавши зусилля, Пророк і Псих борються з військами цефалоподів в околицях міста, але напір ворогів змушує Психа відступити. Пророк прямує до лідера прибульців і вступає з ним у бій. Псих повертається, відволікши прибульців, і Пророк, скориставшись нагодою, завдає фінального удару. Транспорт Психа зазнає аварії, Пророк, намагаючись врятувати його, опиняється в мосту і його викидає на орбіту Землі.

Попри те, що лідер прибульців не контролює міст, один їхній корабель встигає перенестися до Землі. З допомогою нанокостюма Пророку вдається досягнути «Архангела» і розвернути зброю в бік корабля. Постріл знищує судно, а Пророк падає на планету. Костюм вберігає його від розігріву в атмосфері, тож Пророк падає в море біля острова. Отямившись, він бачить, що його тіло злилося з костюмом і тепер може набувати будь-якого вигляду.

Зв'язок з попередніми іграми

На початку Crysis 2 Лоуренс «Пророк» Барнс віддав нанокостюм майже мертвому морпіху Джеймсу «Алькатрасу» Родрігезу розуміючи, що він (Лоуренс) не зможе завершити боротьбу з прибульцями через зараження їхнім вірусом. Тому він вчиняє самогубство, але за час носіння нанокостюму 2.0 Пророком костюм запам'ятав його зовнішність і особистість, тим самим створивши віртуальну копію Лоуренса Барнса. Коли Барнс знайшов Родрігеза він записав йому повідомлення, які можна зустріти по сюжету. За весь Crysis 2 особистість Алькатраса поступово замінюється копією особистості Пророка.[3] В фіналі 2-ї частини, коли Джеймс Родрігез фактично помер, його особистість була поміщена на резервне зберігання (костюм запам'ятав його спогади, поведінку за час Crysis 2) і цілком замінена подобою Пророка, тому можна сказати, що в нанокостюмі знаходиться повністю мертва людина.[4] На початку Crysis 3 «Пророк», як називає себе нанокостюм, має видіння майбутнього через те, що він намагався встановити зв'язок між «своїм» розумом і розумом Альфа-цефа, він загадав, що має знищити його, бо він є головним розумом Цефів і керує ними.[5] Сам же костюм «Пророк» і є цефом тільки з людським розумом. В лабораторії CELL в 3 частині Клер з Майклом «Псих» Сайксом знімають з «розуму нанокостюма» «блокувальники», які не дозволяли Альфа-цефу знищити «Пророка» і приймати будь-яку форму. Після перемоги «Пророка» над Альфа-цефом, нанокостюм набув подоби свого власника Лоуренса Барнса. Тому справжній Лоуренс Барнс і Джеймс Родрігез — мертві.[6]

Основні персонажі

  • «Пророк» (англ. Prophet) — протагоніст гри. Справжнє ім'я Лоуренс Бернс, колишній глава загону «Хижак». Його тіло вчинило самогубство в Crysis 2, але нанокостюм, який був одягнений Пророком на Алькатраса, відновив його особистість зі збереженої копії. У протоколах костюма зазначено, що в результаті впливу вірусних спор в головному розподільнику (фінальний епізод Crysis 2) особистість Алькатраса була зруйнована на 42 % і поміщена на резервне зберігання.
  • «Псих» (англ. Psycho) — американський спецпризначенець британського походження, сержант Майкл Сайкс (англ. Michael Sykes), позивний — Псих. Він також був одним з центральних персонажів у Crysis і перебував у загоні «Хижак» разом з Номадом (англ. Nomad), протагоністом в Crysis.
  • Клер Фонтанеллі (англ. Claire Fontanelli) — біолог, колишній медичний експерт C.E.L.L., координатор штабу сил опору диктатурі корпорації. Незабаром помирає, після відключення «Архангела».
  • Карл Раш (англ. Karl Rasch) — співзасновник компанії Hargreave & Rasch, один з творців нанокостюма. Бере участь у діяльності сил опору. Пропадає безвісти в кінці місії «Схід Червоної Зірки».

Примітки

  1. Person Profile // Internet Movie Database — 1990.
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 07-11-2012. Процитовано 05-06-2012.
  3. Crysis 2. Crysis вики (рос.). Процитовано 21 січня 2020.
  4. Алькатрас. Crysis вики (рос.). Процитовано 21 січня 2020.
  5. Пророк. Crysis вики (рос.). Процитовано 21 січня 2020.
  6. Боги и монстры. Crysis вики (рос.). Процитовано 21 січня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.