Donacia semicuprea

Donacia semicuprea — вид жуків з підродини Donaciinae родини Листоїдів. Латинська видова назва перекладається як «напівмідна» і вказує на металевий блиск надкрил, притаманний цій комасі.

?
Donacia semicuprea

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Твердокрилі (Coleoptera)
Підряд: Всеїдні жуки (Polyphaga)
Родина: Листоїди (Chrysomelidae)
Підродина: Donaciinae
Рід: Donacia
Samouelle, 1819
Підрід: Donaciomima
Donacia semicuprea[1]
Panzer, 1796
Синоніми

Donacia iris Westhoff, 1882
Donaciomima semicuprea

Посилання
Вікісховище: Donacia semicuprea
Віківиди: Donacia semicuprea
EOL: 3281952
NCBI: 225703
Fossilworks: 320047

Опис

Вигляд імаго збоку

Невеликий жук завдовжки 6-9 мм. Тіло помірно видовжене. Голова вкрита тонким сірим опушенням. Вусики темні. Очі опуклі. Головогруди і надкрила голі, блискучі, з невиразним мідним або бронзово-зеленкуватим відтінком, який стає більш помітним при яскраву освітленні зверху. Ці частини тіла також мають рельєфну поверхню: головогруди вкриті хаотично розташованими цятками, а на надкрилах цятки розташовуються у поздовжніх смугах. Важливою ознакою Donacia semicuprea, яка дозволяє безпомилково відрізнити її від споріднених видів, є поздовжня заглибина по центру головогрудей. Надкрила біля основи заокруглені, на вершині косо зрізані. Ноги загалом руді: стегна червонувато-коричневі, гомілки дещо світліші, стегна і основи гомілок блискучі.

Біологія

На усіх стадіях життєвого циклу ці комахи пов'язані з навколоводною рослинністю. Імаго (дорослі особини) живляться листям лепешняка великого і близького до нього Glyceria notata. На листках, піднесених над водою, вони виїдають переважно епідерміс та мезофіл, тобто верхній і середній шар листкової тканини. З травня по серпень відкладають яйця купками по 20-30 штук на стебла трав'янистих рослин, занурених у воду. Личинки живляться корінням різних видів лепешняку, їх розвиток відбувається з червня по вересень. Лялечки розвиваються на коренях їжачої голівки прямої, їх спостерігали з вересня по листопад. Зимують дорослі особини. Загалом життєвий цикл триває 3 роки.

Дорослі жуки нерідко утворюють скупчення і досить помітні. При занепокоєнні вони легко злітають. Найбільш активні за сонячної погоди, у похмурі дні Donacia semicuprea ховаються невеликими групами або парами у пазухах листків та на нижній частині стебел.

Поширення

Ареал Donacia semicuprea охоплює терени Євразії. Він включає майже усю Європу (за виключенням полярних регіонів Норвегії та Росії), на заході доходить до Великої Британії, включно з островом Мен. В Азії ця комаха поширена у помірних областях — переважно на теренах Росії. В Україні також звичайна.

Примітки

  1. BioLib Taxon profile — species Donacia semicuprea Panzer, 1796

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.