Factorio

Factorio — комп'ютерна гра в жанрі стратегії в реальному часі, розроблювана незалежною студією «Wube Software». Вихід альфа-версії гри відбувся 25 лютого 2016 року в Steam в ранньому доступі[6], а повноцінний реліз відбувся 14 серпня 2020 року. Також після появи ігор в розробці на GOG.com, гра одразу ж потрапила в каталог і стала найбільш оціненою грою в розробці спільно з CrossCode[7]. На даний момент гра доступна для платформ Microsoft Windows, Mac OS X, Linux[8]. Розробка гри була профінансована краудфандингом через сайт Indiegogo[9]. Існує демо-версія гри.

Factorio
Логотип гри
Розробник Wube Software
Видавець Wube Software
Дистриб'ютор Steam, Good Old Games[1], Humble Store[2] і Wube Softwared[3]
Жанр(и) Стратегія, Пісочниця
Платформа Microsoft Windows, Linux і macOS
Ліцензія власницьке програмне забезпечення
Дата анонсу 24 жовтня 2012 [4]
Дата випуску 14 серпня 2020
Режим гри однокористувацька гра, багатокористувацька гра і кооперативний режимd
Мова каталанська[5], чеська, данська, німецька, англійська, іспанська, французька, корейська, польська, російська, українська і китайська мова
Українська підтримується
Технічні деталі
Носій цифрова дистрибуція
Офіційний сайт

Ігровий процес

Factorio виконана в жанрі ізометричного економічного симулятора з елементами стратегії. Головним ігровим режимом є пісочниця (вільний режим). Гравець керує одним персонажем, який може вільно рухатися по карті заданого або нескінченного розміру, що являє собою поверхню незвіданою планети, спочатку пішки, а потім використовуючи різні транспортні засоби. Планета багата на природні ресурси - на корисні копалини, на воду і рослинність. Персонаж може видобувати ці ресурси вручну за допомогою інструментів, але набагато більш ефективний спосіб - побудова видобувних пристроїв. Аналогічна ситуація з обробкою сировини і всіма наступними етапами виробництва. Вже починаючи з ранньої стадії гри, гравець фізично не встигає виконувати всі дії, пов'язані з виробництвом продукції в достатній кількості, без застосування автоматики. Таким чином, основою ігрового процесу є створення великих виробничих ланцюжків і повсюдна автоматизація. Гравцю потрібно ретельно планувати структуру своєї фабрики, балансувати споживання і випуск компонентів. Оскільки родовища ресурсів виробляються, необхідно освоювати більш віддалені ділянки. Для доставки сировини на фабрику можна використовувати залізничну мережу - ще один важливий елемент гри. Управління поїздами схоже з системою з гри Transport Tycoon.

Забруднення, яке розповсюджується фабрикою, турбує мешканців планети - вигаданих членистоногих істот. Вони збираються в групи і нападають на джерело забруднення. Для захисту від них можуть використовуватися кам'яні стіни, автоматичні турелі, міни і т. п. Гравець може спробувати знищити їх лігво (одне з багатьох) за допомогою великого арсеналу озброєння, аж до танків і важкої артилерії.

Сюжет

Сюжет кампанії розповідає про астронавта, який зазнав аварії на віддаленій невідомій планеті, повної нижчих форм життя і природних багатств. Тепер його основне завдання - вижити і при цьому постаратися зібрати ракету, щоб покинути планету. На щастя, головний герой, завдяки доброму знанню техніки, здатний створювати пристрої від парової машини до екзоскелета і інфраструктуру від ЛЕП до нафтопереробного заводу. Проте фауна планети старається знищити джерело забруднення, атакуючи споруди і самого астронавта[10].

Розробка


Розробка гри йде з середини 2012 року. Спочатку команда складалася з одного розробника, але пізніше збільшилася до шести. Для фінансування гри була розпочата кампанія на краудфандинговому сайті Indiegogo. Збір коштів тривав з 31 січня по 3 березня 2013 року. Зібрана сума склала 21 тис. євро при цілі в 17 тис. євро[9]. Натхненні успіхом, розробники почали продавати альфа-версію Factorio на офіційному сайті гри. На лютий 2016 продажі склали 114 тис. копій. У Wube Software вважають, що такого значного числа вдалося досягти завдяки трейлеру гри, викладеному в квітні 2014 року[11].

Засновник студії, Михал Коварик (Kovarex) згадав Minecraft с модифікаціями BuildCraft и IndustrialCraft, як джерело натхнення для своєї гри[12].

25 лютого 2016 року Factorio з'явилася у Steam в ранньому доступі. Вихід повної версії було заплановано на літо 2018 року але це трапилось лише 14 серпня 2020 року.

Дивитися також

Примітки

  1. Good Old Games — 2008.
  2. Humble Store
  3. https://www.factorio.com/download
  4. Перший блог розробників (англ.). 24 жовтня 2012. Процитовано 8 червня 2016.
  5. https://www.softcatala.org/programes/factorio/
  6. Factorio Joins Early Access (англ.). Rock, Paper, Shotgun. 26 лютого 2016. Процитовано 8 червня 2016.
  7. GOG.com. GOG.com. Процитовано 2 березня 2017.
  8. Factorio FAQ (англ.). Процитовано 15 листопада 2017.
  9. Кампания на Indiegogo (англ.). Процитовано 8 червня 2016.
  10. Gameplay trailer (англ.). 25 лютого 2016. Процитовано 8 червня 2016.
  11. How a single game trailer turned the tide for Factorio (англ.). Gamasutra. 27 травня 2014. Процитовано 8 червня 2016.
  12. Kovarex comments on Nerd³ FW – Factorio (англ.). Процитовано 8 червня 2016.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.