Famous Players-Lasky

Famous Players-Lasky Corporation — американська кінокомпанія і дистриб'юторська компанія створена 19 липня 1916 в результаті злиття компанії Адольфа Цукора Famous Players Film Company (спочатку утвореної як Famous Players in Famous Plays) і компанії Джессі Ласкі Feature Play Company.

Famous Players-Lasky
англ. Famous Players-Lasky Corporation
Тип кіностудія[1][2]
Наступник(и)
(спадкоємці)
Paramount Pictures
Засновано 28 червня 1916[1]
Закриття (ліквідація) 1927[3][1]
Штаб-квартира Лос-Анджелес
 Famous Players-Lasky у Вікісховищі
Рада директорів Famous Players-Lasky

Угода, підписана президентом Цукором, зрештою призвела до об'єднання восьми кінокомпаній, роблячи Famous Players-Lasky Corporation одною з найбільших виробників німого кіно.

У вересні 1927 Famous Players-Lasky реорганізований під назвою Paramount Famous Lasky Corporation, пізніше ставши Paramount Pictures Corporation (зараз підрозділ Viacom)[4].

Історія

Створення

У 1920 кінокомпанії Famous Players Films і Jesse L. Lasky Feature Plays підписали дистриб'юторську угоду з Paramount Pictures Corporation Вільяма Водсворта Ходкінсона. Відповідно до угоди Ходкінсон мав поширювати фільми компанії на основі домовленості про 65/35, в якій виробник погодився брати 65 % прибутку, а 35 % від доходу забирає Ходкінсон за участь Paramount. Хоча спочатку угода здавалася прийнятною, згодом Цукор і Ласки зрозуміли, що вони можуть отримати набагато вищі доходи, якщо вони об'єднають виробництво і дистрибуцію їх фільмів[5].

Реклама (1916)

Наприкінці 1915 Цукор почав купувати акції Paramount, у тому числі акції, що належали Хіраму Абрамсу, члена ради директорів Paramount. 13 липня 1916, на щорічному засіданні ради директорів Paramount Corporation Ходкінсон був заміщений з поста президента і замінений Абрамсом, який виграв місце в один голос[5].

Через тиждень, 19 липня 1916 року, Famous Players і Lasky Feature Play Company об'єдналися в Famous Players-Lasky з Цукором як президентом і Джессі Л. Ласкі як віце-президентом. Протягом короткого періоду Famous Players-Lasky виступила як холдингова компанія для своїх дочірніх компаній — Famous Players, Feature Play, Oliver Morosco Photoplay, Bosworth, Cardinal, Paramount Pictures Corporation, Artcraft і George M. Cohan Film Corporation. Проте, 29 грудня 1917 року, всі дочірні були об'єднані в один об'єкт, під назвою Famous Players-Lasky Corporation[5].

Поштовх для вертикальної інтеграції

Проте, Цукор не був задоволений консолідацією. Вартість виробництва фільмів підвищувалася — сценарії коштувати більше і знаменитості вимагали вищу зарплату. Цукору потрібно було збільшити дохід, і він буде робити це протягом найближчих десяти років, інтегруючи кіновиробництво, дистрибуції та виставки в одній корпорації.

У 1919 Famous Players-Lasky зіткнулися з бойкотом від First National Exhibitions Circuit, групи, яка контролювала близько 600 кінотеатрів по всій країні.

У 1919 Цукор почав купляти кінотеатри по всій країні. На північному сході, Цукор придбав Alfred Black's Black's New England Theaters, а на півдні Southern Enterprises С. А. Лінча, який володів близько 200 кінотеатрами і був у той час ексклюзивним дистриб'ютором Paramount в 11 південних штатах[6]. Для того, щоб послабити First National, Цукор також направив Лінча і Блека придбати кінотеатри, що належать членам First National, часто використовуючи жорстку тактику[7][8]. До середини 1920-х років, Famous Players-Lasky Corporation була однією з найбільших власників кінотеатрів у світі. Однак, в 1921 році корпорація зазнала невдачі, коли на Цукора подали антимонопольний позов FTC.

Закінчення

Фінансові проблеми в кіноіндустрії в результаті Великої депресії зменшили вартість активів Famous Players-Lasky Company з $2,020,024 до $134,718, 3 серпня 1933.

Відомі зірки

Зокрема, успіх Famous Players-Lasky Corporation може бути приписаний Адольфу Цукору за участь тогочасних зірок. Знаменитості, такі як Мері Пікфорд, Рудольф Валентіно, Глорія Свенсон, Клара Боу, Ненсі Керролл, оперні діви Джеральдін Фаррар і Рут Чаттертон допомогли підняться Famous Player-Lasky.

Основні фільми

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.