Figma

Figma векторний онлайн-сервіс розробки інтерфейсів та прототипування з можливістю організації спільної роботи, що розробляється однойменною компанією. Працює у двох форматах: у браузері та як клієнтський додаток на десктопі користувача. Зберігає онлайн-версії файлів, з якими працював користувач.

Figma
Тип векторний графічний редактор
Автор(и) Dylan Fieldd
Розробник Figma
Операційна система macOS, Microsoft Windows
Ліцензія Freemium
Вебсайт www.figma.com

 Figma у Вікісховищі

Є безкоштовним для індивідуальних користувачів і платним для фахових команд.[1] Даний редактор підходить як для створення простих прототипів і дизайн-систем, так і складних проєктів (мобільні додатки, портали). У 2018 році платформа стала одним із тих інструментів для розробників і дизайнерів, що найбільш швидко розвиваються[джерело?].

Стійка модель розвитку Figma, спростила співробітництво в усьому процесі створення цифрових продуктів для дизайнерів, розробників, менеджерів і маркетологів дозволила на початку 2018 року залучити додаткові 25 мільйонів доларів інвестицій від партнерів[2].

У 2019 творці редактора залучили 40 мільйонів доларів інвестицій від венчурного фонду Sequoia Capital при оцінці самої компанії в 400 мільйонів доларів. Рішення про інвестиції було прийнято на основі факту, що близько половини портфельних компаній фонду використовують редактор в роботі. До початку 2019 року Figma вийшла на 1 мільйон зареєстрованих користувачів, ставши серйозним конкурентом для традиційних графічних редакторів і засобів прототипування.[3]

Може імпортувати різні формати файлів залежно від підходу[4]:

  • Оглядач файлів (File Browser):
    • файли Figma (.fig)
    • файли Sketch (.sketch)
    • PNG, JPG або GIF
  • Редактор файлів (Editor):
    • файли SVG
    • файли зображень (PNG, JPG або GIF)

Підтримується також імпорт файлів TIFF та WEBP.

Аналоги

Критика

  • Неможливо працювати без Інтернет-з'єднання
  • Не завжди коректно імпортує файли Sketch
  • Немає підтримки варіативниx шрифтів
  • Не підтримує кольоровий простір A3, що є ширшим діапазоном охвату за підтримуваний — sRGB.

Посилання

Примітки

  1. Pricing & Plans For Professional Teams. Figma is free for individuals.. Figma. Процитовано 3 червня 2018.
  2. Paul Sawers. Figma raises $25 million to take on Adobe with a browser-based interface design tool (англійською). Архів оригіналу за 21 грудня 2019. Процитовано 9 квітня 2020.
  3. https://vc.ru/finance/58572-graficheskiy-redaktor-dlya-sovmestnoy-raboty-figma-privlek-40-mln
  4. Import files into Figma. Figma.com. 9 квітня 2020. Архів оригіналу за 9 April 2020. Процитовано 9 квітня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.