Galerella sanguinea

Galerella sanguineus (струнка́ мангу́ста[1]) — вид ссавців, представник ряду хижих із родини мангустових. Мешкає у Субсахарській Африці, найчастіше в саванних і напівзасушливих рівнинах.

Galerella sanguinea
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Котовиді (Feliformia)
Родина: Мангустові (Herpestidae)
Рід: Galerella
Вид:
G. sanguinea
Біноміальна назва
Galerella sanguinea
поширення виду Galerella sanguineus

Фізичний опис

У середньому дорослі важать від 490 до 1250 г, а довжина їхнього тіла (без урахування хвоста) становить від 275 до 400 мм. Самці від самиць на 9 % більші як по масі, так і по довжині тіла. Малюки важать приблизно 300 г, а в довжину приблизно 150 мм. Вуха невеликі. Довжина хвоста від 230 до 330 мм. У них по 5 пальців на передніх і задніх стопах. Передні лапи вигнуті та гострі для кращого добування їжі, а також для боротьби з хижаками. Зубна формула: 3142/3132 = 28 зубів[2].

Колір шерсті коливається від сірого жовтувато-коричневого до яскраво-червонувато-коричневого, а колір черева — буро-жовтий. Кінчик хвоста темно-коричневий або чорний. У їхніх очей райдужина яскраво-помаранчева. Вони мають анальні залози, які виділяють мускусний запах[2].

Середовище проживання

Одна з найпоширеніших африканських мангуст, займає переважну більшість територій на південь від Сахари. Висотний діапазон проживання: до 2700 м над рівнем моря в Ефіопському нагір'ї. Присутній у найрізноманітніших місцях проживання, але відсутній у справжніх пустельних областях. G. sanguineus мешкає на узліссях, може проникати в ліси вздовж доріг й іноді трапляється біля сіл[3].

Стиль життя

Струнка мангуста це м'ясоїдна тварина, її раціон в основному містить дрібних хребетних і безхребетних[3]. Це денні тварини, які активно добувають їжу в прохолодну частину дня. У тому числі полюють на деревах на гніздових птахів і яйця. Стрункі мангусти поодинокі й рідко подорожують або живуть групами. Стрункі мангусти мають міжвидову поведінку взаємодії з даманами, антилопами й мавпами. Їхніми ворогами є: Aquila spilogaster, Aquila rapax, Polemaetus bellicosus, Panthera leo, Panthera pardus, Lycaon pictus. Максимальна тривалість життя у дикій природі понад 8 років, а максимальна зареєстрована тривалість життя в неволі становила 12,6 років[2].

Стрункі мангусти розмножуються в сезони дощів: короткого (жовтень і листопад) і довгого (з лютого по квітень). Територія проживання самця включає діапазони кількох самиць і запахові сигнали повідомляють йому, коли самиця в еструсі. Вважається, що вагітність триває 57–65 днів. Народжується 1–3 (зазвичай 2) дитинчат. Самець не допомагає доглядати за ними. Очі малюків закриті 3 тижні. Вони починають вживати тверду їжу приблизно у віці 28 днів. Годування молоком триває 55–71 день. Стрункі мангусти досягають незалежності від своїх матерів у віці від 70 до 148 днів[2].

Загрози та охорона

Немає серйозних загроз для виду. М'ясо диких тварин трапляється на ринках. Вид присутній у численних охоронних територіях по всьому ареалу[3].

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. Webb K. (2018). Galerella sanguineus. Animal Diversity Web. Процитовано 15.01.2021. (англ.)
  3. Вебсайт МСОП
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.