Google Fuchsia

Fuchsia — це операційна система реального часу (ОСРЧ), що розробляється компанією Google.

Google Fuchsia
Розробник Google
Початковий випуск 15 серпня 2016
Доступні мови англійська
Доступні мови програмування C, C++, Dart, Go, Python, Rust, Сценарій командного рядкаd і TypeScript
Ліцензія 3-clause BSD Licensed, MIT і Apache License
Вебсайт fuchsia.googlesource.com

Вперше вона була виявлена на GitHub в серпні 2016 року, до якихось офіційних оголошень з боку Google.

На відміну від попередніх операційних систем, що розвиває Google, таких як Chrome OS і Android, які розроблені на ядрі Linux, Fuchsia базується на новому мікроядрі під назвою «Zircon» (колишня «Magenta»), похідному від «Little Kernel»,[1][2] і є невеликою ОС, призначеною для вбудованих систем.

Після детального розбору коду, розміщеного на GitHub, ЗМІ припустили що Fuchsia універсальна і здатна працювати майже на будь-яких пристроях: від вбудованих систем до смартфонів, планшетів, персональних комп'ютерів, з периферійними пристроями, на яких проводиться кінцева обчислювальна дія.

У травні 2017 року Fuchsia була оновлена і отримала користувацький інтерфейс. Разом з тим, розробники пишуть, що проект не є «звалищем мертвих речей». Це твердження викликало спекуляції в ЗМІ на тему того, що Google має намір робити з цією операційною системою, і обговорення ймовірності заміни нею ОС Android.

На логотипі операційної системи на GitHub зображений символ нескінченності кольору фуксія.

ОС поширюється як вільне та відкрите програмне забезпечення під сумішшю з ліцензій, включаючи BSD в 3 пунктах, MIT і Apache 2.0.

У січні 2018 року Google опублікувала Fuchsia OS в мережу[3]. Для установки і запуску потрібен сервер[який?][джерело?] і один з підтримуваних комп'ютерів (Pixelbook або Intel NUC), і деякі[які?] знання в сфері програмування.

У квітні 2018 року сторонніми розробниками було викладено веб-демо, що симулює інтерфейс Fuchsia OS[4].

8 грудня 2020 року корпорація Google відкрила вихідний код Fuchsia для сторонніх розробників.[5]

Примітки

  1. Sims, Gary (17 серпня 2016). What we learned from running Fuchsia, the mysterious new OS from Google. Android Authority. Процитовано 9 травня 2017.
  2. Mahate, Shakeel (24 жовтня 2016). Introduction. GitHub. Процитовано 9 травня 2017.
  3. Google выложила замену Android в открытый доступ - 4PDA
  4. Fuchsia
  5. Frederic Lardinois (8 грудня 2020). Google opens its Fuchsia operating system to outside developers. techcrunch.com. Процитовано 9 грудня 2020.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.