Grand Theft Auto: Liberty City Stories

Grand Theft Auto: Liberty City Stories (абр. GTA: Liberty City Stories, GTA: LCS) - це пригодницька відеогра, розроблена у співпраці між Rockstar Leeds та Rockstar North і видана компанією Rockstar Games. Вийшла у жовтні 2005 року для PlayStation Portable, це дев'ята гра в серії Grand Theft Auto, а її наступник Grand Theft Auto: Vice City Stories. Це приквел до Grand Theft Auto III.

Grand Theft Auto: Liberty City Stories
Розробник Rockstar Leeds,
Rockstar North
Lucid Games (IOS,Android,Fire OS)
Видавець Rockstar Games
Дистриб'ютор Take-Two Interactive, PlayStation Store, Google Play і App Store
Жанр(и) 3D-шутер, Автосимулятор
Платформа PS Portable, PS 2, PS 3, iOS, Android, Fire OS
Дата випуску
Режим гри багатокористувацька гра і однокористувацька гра
Мова англійська
Вік. обмеження BBFC: 1818 Certificate
CERO: ZAges 18 and up only
ESRB: MMature
PEGI: 18PEGI 18
USK: 18USK 18
Творці
Продюсер Леслі Бензіес
Сценарист(и)

Ден Хаузер Джеймс Ворралл

Девід Бленд
Програміст(и)

Оббе Вермей Адам Фаулер Ендрю Грінсміт

Метью Шепкар
Художник(и)

Аарон Гарбут

Іан Боуден
Композитор(и)

Джон Какавас Соня Слані

К. Tatham
Технічні деталі
Носій UMD (PSP)
DVD (PS2)
Grand Theft Auto
Попередня гра Grand Theft Auto: San Andreas
Наступна гра Grand Theft Auto: Vice City Stories
Офіційний сайт

У червні 2006 року в Північній Америці вийшов порт для PlayStation 2. Рекомендована ціна була на половину менша ніж PSP версії.[1] Порт для PS2 не підтримує користувацький саундтреку порівняно з версією для PSP. Також вийшла на iOS, Android та Fire OS у грудні 2015, лютому 2016, та березні 2016 року відповідно.

Ігровий процес

Місце дії Основна стаття: Ліберті-Сіті

Дія гри відбувається в вигаданому місті Ліберті-Сіті (яке також є основним місцем дії Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Advance і Grand Theft Auto IV). Події гри розгортаються в 1998 році, за три роки до історії Grand Theft Auto III. Тоні Сіпріані (англ. Toni Cipriani) повертається в місто після кількох років «тихого» життя, пов'язаних з убивством члена ворожої банди в послугу Дону Сальваторе Леоне (англ. Don Salvatore Leone). На знак подяки Сальваторе дає йому роботу. За час проходження Grand Theft Auto: Liberty City Stories гравці виконають безліч завдань від різних персонажів, включаючи Сальваторе, його дружину Марію, Джозефа Даніеля «JD» О'Тул, Вінченцо «Lucky» Чіллі, і навіть стару маму Тоні.

Liberty City в Grand Theft Auto: Liberty City Stories відрізняється від міста в Grand Theft Auto III або в Grand Theft Auto: Advance. Так, приміром, «Sex Club Seven» Луїджі Готереллі (англ. Luigi Goterelli) тут називається «Paulie's Revue Bar», і володіє ним JD O'Toole, який працює на мафіозну сім'ю Сіндакко (англ. Sindacco) з Grand Theft Auto: San Andreas, причому гравець стає свідком того, як клуб отримує нового власника і назву «Sex Club Seven». Також у місті існує невеликий район — «Маленька Італія» (англ. Little Italy), якого немає в Liberty City часів Grand Theft Auto III, але його доля також стає відомою гравцеві в одній з місій.

Зазнав зміни і шлях між островами. Міст між Portland Island і Staunton Island, а також тунель, що сполучає їх в Grand Theft Auto III ще не завершений, відкрита тільки секція тунелю, яка йде від північної частини острова Shoreside Vale до південної. Міст «Callahan Bridge» (який руйнується вибухом на початку Grand Theft Auto III) також недобудований. Тільки після місії "Driving Mr. Leone "(близько 19% проходження гри) будівництво моста закінчується, і гравець може потрапити на острів Портленд. У Liberty City з'явилися і мотоцикли, які пізніше були заборонені (на вебсайті Grand Theft Auto: Liberty City Stories повідомляється, що наявність мотоциклів в Liberty City було засуджено громадськістю і підтримано корпорацією «Майбацу» (англ. «Maibatsu Corporation») для того, щоб збільшити використання автомобілів у місті.

Вибір зброї в Grand Theft Auto: Liberty City Stories практично ідентичний озброєнню у Grand Theft Auto: Vice City, з кількома змінами. Також, як і в попередніх частинах, зброя поділяється на категорії за типами, і у головного героя може бути тільки по одному виду зброї кожного типу. Тип 1: Ручна зброя: Кулак, кастет Тип 2: Холодна зброя: Ніж, бейсбольна битка, долото, пожежна сокира, катана, бензопила, хокейна ключка, м'ясницький ніж, поліцейська палиця, мачете Тип 3: Пістолети: 9 мм пістолети (Glock 17), .357 Magnum (Colt Python) Тип 4: Дробовики: Дробовик, обріз дробовика, поліцейський дробовик (SPAS-12) Тип 5: Напівавтомати: TEC-9, MAC-10, Micro-SMG (УЗД), H&K MP5K Тип 6: Автомати: АК-47, M4 (гвинтівка) Тип 7: Важка зброя: Гранатомет РПГ-7, MiniGun, M60 (кулемет), вогнемет Тип 8: Вибухова і запальна зброя: Граната, Коктейль Молотова, радіокерована бомба Тип 9: Гвинтівки: PSG-1, снайперська гвинтівка,: Додатково: Детонатор (для радіокерованої бомби) [Ред] Графіка

  • Дистанція промальовування і графіка покращені в порівнянні з Grand Theft Auto III
  • Розподільна здатність значно нижча, ніж у Grand Theft Auto III
  • Модель відображення на склі і корпусі машин краща, ніж в Grand Theft Auto: San Andreas
  • Система часток поліпшена в порівнянні з [Grand Theft Auto III
  • Як було зазначено в анонсі IGN, розробники відмовилися від RenderWare на користь нового двигуна, щоб максимально використовувати технічні можливості PSP. RenderWare був ігровим двигуном Grand Theft Auto протягом останніх трьох частин: Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City і Grand Theft Auto: San Andreas.

Мультиплеєр

Версія Grand Theft Auto: Liberty City Stories для PSP підтримує мультиплеєр з максимум 6 гравцями через бездротовий зв'язок Wi-Fi. У грі сім режимів мережевої гри (усього оприлюднені три режими мультиплеєра): Liberty City Survivor — головне завдання цього режиму — набрати найбільшу кількість балів. Битися можна як у командах, так і поодинці; Protection Racket — цей режим трохи цікавіший за перший, гравці діляться на дві команди «Атакуючі» і «Обороняючі». Матч складається з двох раундів, у першому раунді нападаючі гравці повинні підірвати 4 лімузини, що знаходяться під наглядом гравців, що захищають. По-другому раунді гравці міняються місцями (Атакуючі гравці стають обороняючими, а обороняючі гравці стають атакуючими). Переможе команда, яка знищила 4 лімузини за менший час;Get Strech — в цьому режимі гравцям належить захоплювати прапори. Гравці діляться на дві команди, кожна з яких має свою базу і один лімузин, переможе та команда, яка змогла привезти два лімузина на базу (ворожий і свій);

У версії PS2 мультиплеєр був виключений, оскільки він не відповідав духу та історії Liberty City.

Сюжет

1998 рік. До подій Grand Theft Auto III — три роки. Тоні повертається в Ліберті-Сіті після кількох років «тихого» життя, пов'язаного з убивством члена іншої Сім'ї. Вдячний Дон Леоне дає йому роботу, але за час відсутності Тоні, багато членів Сім'ї Леоне піднялися по «службі», а колишнє місце Тоні зайняв Вінченцо «Щасливчик» Чіллі. Поступово Тоні виходить з-під впливу Вінченцо і займає його місце.

Персонажі

У Grand Theft Auto: Liberty City Stories гравець за сюжетом зустрічається з багатьма персонажами з інших ігор серії (третього покоління). Крім них Тоні зустрічає безліч персонажів, які спочатку створені і озвучені для гри.

У грі роль протагоніста виконує Тоні Сіпріані, озвучений Денні Мастроджорджо (в Grand Theft Auto III його озвучував актор Майкл Медсен), який працює на дона сім'ї Леоне — Сальваторе Леоне, якого, як і в минулих іграх серії, озвучував Френк Вінсент. Персонажі, як і у всіх іграх Rockstar Games, відрізняються яскравими образами, створеними акторами, що озвучували їх.

Саундтрек

Саундтрек Grand Theft Auto: Liberty City Stories включає в себе десять радіостанцій, які являють собою суміш декількох ліцензованих музичних записів і аудіодоріжки, створені спеціально для гри.

Особливістю для PSP-версії гри є можливість прослухати саундтреки користувача. Раніше цю можливість можна було використовувати на приставках Xbox і PC.

Випуск на основних ігрових платформах

PlayStation Portable

Скріншот ранньої версії гри, що потрапила в ігровій журнал Official Playstation 2 Magazine UK

19 червня 2005 ігровий журнал Official Playstation 2 Magazine UK опублікував перші достовірні відомості про новий проект Rockstar Games — Grand Theft Auto: Liberty City Stories, який повинен бути ексклюзивною грою для кишенькової консолі PlayStation Portable. 12 вересня Rockstar Games представила офіційний сайт гри Grand Theft Auto: Liberty City Stories, а услід за відкриттям офіційного сайту Grand Theft Auto: Liberty City Stories, у мережі Інтернет з'явилися чотири додаткові сайти, створених компанією Rockstar Games спеціально для фанатів ігор серії Grand Theft Auto . Гра вийшла 24 жовтня 2005 у Північній Америці та Канаді, та 4 листопада в Європі.

PlayStation 2

5 січня 2006, попри те, що співробітники Rockstar Games не раз заявляли, що Grand Theft Auto: Liberty City Stories ніколи не з'явиться на інших платформах, вони все ж змінили свою думку і вирішили випустити гру на PlayStation 2. На інтернет-порталі IGN опубліковано перше прев'ю Grand Theft Auto: Liberty City Stories версії під PlayStation 2. Гра вийшла на платформі PlayStation 2 6 червня 2006 у Північній Америці та Канаді, а 22 червня — у Європі.

iOS

Гра з`явилася в App Store без анонсу, пізніше на офіційному сайті Rockstar Games було опубліковано новину про порт гри на мобільні пристрої, та офіційний трейлер. Вартість гри в App Store $6.99


Продажі

У Сполучених Штатах версія для PlayStation 2 була продана накладом в 1 мільйон копій до 6 лютого 2007. До 27 грудня 2007 копії перекладу на PSP були продані тиражем в 1,83 мільйона, а продажі версії для PlayStation 2 склали 1,32 мільйона. До 26 березня 2008 року, за підрахунками компанії Take-Two, Grand Theft Auto: Liberty City Stories розійшлася накладом у 8[2] мільйонів копій.

Примітки

  1. GTA: Liberty City Stories PS2 Hands-On Impressions. web.archive.org. 21 квітня 2008. Процитовано 13 грудня 2019.
  2. https://web.archive.org/web/20080408234728/http://taketwovalue.com/documents/TTWO_Value.pdf. Архів оригіналу за 8 квітень 2008. Процитовано 8 квітень 2008. Текст « Підрахунок компанії Take-Two » проігноровано (довідка); Пропущений або порожній |title= (довідка)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.