Grand Theft Auto (відеогра)

Grand Theft Auto (GTA) — це пригодницька відеогра, розроблена DMA Design та видана BMG Interactive. Вперше вийшла в Європі та Північній Америці у жовтні 1997 року для MS-DOS та Microsoft Windows. Пізніше він була перевидана 12 грудня 1997 року в Європі та 30 червня 1998 року в Північній Америці для PlayStation. Це перша частина серії Grand Theft Auto. Історія ведеться за групою злочинців у трьох вигаданих містах США, у яких вони здійснюють пограбування банків, вбивства та інші незаконні дії для відповідних злочинних синдикатів.

Grand Theft Auto
Розробник DMA Design (зараз Rockstar North),
Tarantula Studios (GBC),
Visual Sciences (PS)
Видавець BMG Interactive, ASC Games, Take-Two Interactive Software, Inc.
Дистриб'ютор Take-Two Interactive і Steam
Жанр(и) Action-adventure
Платформа MS-DOS, Microsoft Windows, PlayStation, Game Boy Color
Ліцензія Безкоштовне програмне забезпечення
Дата випуску
Режим гри багатокористувацька гра і однокористувацька гра
Мова англійська
Вік. обмеження BBFC: 1818 Certificate
ESRB: Mature 17+[1][2], Mature 17+[1][2] і Teend[1]
OFLC (A): MA15+, M (GBC)
USK: 18USK 18
Творці
Продюсер Девід Джонс
Режисер(и) Кіт Р. Гамільтон
Сценарист(и)

Брайан Баглов

Брайан Лоусон
Ігродизайнер(и)

Стівен Бенкс Пол Фарлі

Біллі Томсон
Програміст(и) Кіт Р. Гамільтон
Художник(и) Іен МакКу
Композитор(и)

Колін Андерсон Крейг Коннер

Грант Міддлтон
Технічні деталі
Носій Носій/Носії (CD, DVD і так далі)
Grand Theft Auto
Наступна гра Grand Theft Auto: London, 1969
Grand Theft Auto 2
Офіційний сайт
 Grand Theft Auto у Вікісховищі

Початково гра була названа Race'n'Chase і розроблялася для Commodore Amiga починаючи з 1996 року.[3] Однак він був скасований через виробничі проблеми.[4]

Її наступник, Grand Theft Auto 2, вийшла у жовтні 1999 року.

Ігровий процес

Основний

Гра має 2D графіку, а вигляд на місто і персонажа відбувається з висоти пташиного польоту. Сенс гри — зробити кримінальну кар'єру. У кожному місті персонаж працює на одну з трьох груп-клієнтів. Лише після того, як гравець отримав повагу групи, йому відкриється наступне замовлення. Складність місій неухильно збільшується. Ця розбивка відбувається за трьома рівнями складності у трьох містах.

Замовлення персонаж може приймати біля телефонного автомату. Мета завдання передається гравцеві за допомогою текстових повідомлень. Для проходження місії, гравець може використовувати різні транспортні засоби та зброю, а пройшовши — гравець заробляє гроші. Перехід до наступного міста можливий лише шляхом отримання певної суми грошей у попередньому місті. У Grand Theft Auto I не можна зберігатися протягом кар'єри, що є одним із найбільших недоліків гри.

Поліція

Поліція займає важливе місце в грі, обмежуючи гравця в діях. Щоб потрапити в зону її уваги, гравцеві досить зробити кілька правопорушень: наприклад задавити пішохода, зіткнутися з машиною поліції, почати перестрілку на вулиці тощо. Крім того, рівень уваги може підвищуватися з одиниці до чотирьох, і дії поліції по відношенню до гравця при цьому будуть все більш агресивними, аж до виклику спецназу. Іноді рівень уваги поліції підвищується за умовами певної місії (наприклад, під час пограбування банку).

Мета поліції — заарештувати персонажа, але, якщо рівень їхньої уваги досить високий, то поліцейський цілком може і вбити його. Якщо ж гравця заарештовують, то він опиняється біля поліцейської ділянки без зброї, броні і частини грошей.

Позбутися поліції можна трьома способами:

  1. Втекти від погоні. Зробити це на високому рівні уваги поліції досить складно.
  2. Знайти «Поліцейський значок», який знизить рівень уваги до нуля.
  3. Заїхати до автомайстерні і перефарбувати машину.
  4. Ввести код на скидування рівня злочинності.

Автомобілі

У грі представлена величезна кількість машин, починаючи з швидких спортивних авто і закінчуючи повільними вантажівками. Кожна з них може бути вкрадена прямо на вулицях міста. Деякі автомобілі також включають додаткові місії і заховані по всьому місту. У містах також працює залізничний вокзал, який дозволяє гравцю швидко дістатися до потрібної точки міста. Крім автомобілів, гравець також може користуватися мотоциклами, які набагато швидші, але без зручного керування.

У місті також можна відшукати засоби пересування різних міських служб:

  • Пожежний автомобіль — дуже некерована, але може використовуватися як таран. Крім того можна користуватися шлангом, встановленим на даху, щоб потужним струменем води змітати ворогів. Пожежні машини приїжджають під час вибуху автомобіля.
  • Швидка медична допомога — невеликі вантажівки, якими легко керувати. Приїжджає якщо когось убили.
  • Патрульні поліцейські машини — на них поліцейські переслідують злочинців. Ці машини відмінно керовані і дуже швидкі. Приїжджають якщо хтось порушує закон. Вкрасти поліцейську машину нелегко, оскільки викинути водія з машини не можна. Її можна вкрасти почекавши поки з неї вийде водій або знайти її на стоянці.
  • Танк — транспорт, якому не страшні затори, так як він може їхати по дахах машин і стріляти зі своєї гармати. Перш ніж він буде знищений, танк повинен отримати дуже багато ушкоджень. Танк дуже повільний і неповороткий, тому поліція може запросто викинути гравця з танку. Знайти танк на рівнях дуже складно, оскільки він завжди надійно захований.

Жодна з цих чотирьох видів автомобілів не може бути перефарбована.

Сюжет

Дія

Дія гри розгортається в трьох різних вигаданих містах Ліберті-Сіті (прототип Нью-Йорка), Вайс-Сіті (Маямі), Сан Андреас (Сан-Франциско)

Ці назви міст залишаться і у наступних частинах гри, але всі три міста в одній грі більше не зустрічаються. Вони страждають від розгулу злочинності і корупції, постійною ворожнечею між місцевими злочинними синдикатами, актами насильства з боку вуличних банд, організованих крадіжок, вбивств і корумпованих міських чиновників та поліцейських.

Персонажі

Гравець може обрати одного з восьми персонажів у грі: Тревіс, Кет, Ніккі, Дівайн, Бубба, Трой, Ківлов і Ульріка (версія PlayStation має лише чотири персонажі). Але у самій грі немає ніякої різниці між персонажами, оскільки всі вони носять однаковий жовтий светр. Крім того, поставивши певне кодове ім'я персонажу, можна отримати певну вигоду.

Саундтрек

Детально: Саундтрек Grand Theft Auto

Гра Grand Theft Auto має сім радіостанцій, а також хвилю поліції, які можна почути, коли персонаж знаходиться в автомобілі, проте у кожному транспортному засобі можна отримати тільки обмежену кількість цих радіостанцій. У PlayStation кожен автомобіль мав тільки одну радіостанцію.

Головною темою гри є "Gangster Friday" Крейга Коннера, яка більше не з'являється на жодній радіостанції гри. За винятком ведучого радіо, назви пісень радіостанцій ніколи не згадується в грі. Проте саундтреки перераховані у додатку до гри.

Колекційне видання включило саундтреки гри на окремому CD.

Посилання

Примітки

  1. ESRB rating database
  2. MobyGames — 1999.
  3. Wallis, Alistair. Playing Catch Up: GTA/Lemmings ' Dave Jones. www.gamasutra.com (англ.). Процитовано 5 грудня 2019.
  4. Original GTA almost scrapped. - iGrandTheftAuto. www.igrandtheftauto.com. Процитовано 5 грудня 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.