Half-Life: Blue Shift

Half-Life: Blue Shift — відеогра, друге доповнення для шутера від першої особи Half-Life, розроблене компанією Gearbox Software і випущене 12 червня 2001 року для Windows. Версії для OS X та Linux вийшли тільки 31 липня 2013 року[2]. Blue Shift зображує події, що відбуваються паралельно з оригінальною Half-Life, але з точки зору охоронця Чорної Мези Барні Калхауна.

Half-Life: Blue Shift
Обкладинка диска європейської версії
Розробник
Видавець Sierra Studios
Дистриб'ютор Sierra і Steam[1]
Жанр(и) шутер від першої особи
Платформа  Microsoft Windows
 macOS
 Linux
Дата випуску

Windows
12 червня 2001
OS X, Linux

31 липня 2013
Режим гри однокористувацька гра
Вік. обмеження

ESRB: M

PEGI: 16+
Творці
Ігродизайнер(и) Randy Pitchfordd
Технічні деталі
Рушій GoldSrc
Носій CD-ROM, DVD-ROM, цифрова дистрибуція
Half-Life
Офіційний сайт
 Half-Life: Blue Shift у Вікісховищі

На відміну від Opposing Force, Blue Shift не вимагає наявності на комп'ютері оригінальної версії гри. Blue Shift включає пакет покращеної графіки «Half-Life High Definition Pack», що містить оновлені моделі персонажів і зброї[3].

Ігровий процес

Гравець керує звичайним охоронцем Чорної Мези Барні Калхауном, котрий бореться з ворогами і вирішує головоломки для просування сюжетом. Він не має захисного HEV-костюма чи PCV-броні, як у Едріана Шепарда в Opposing Force, тому не може користуватися зарядним пристроями Чорної Мези. Замість них Барні має бронежелет, який може замінити, забираючи броню у вбитих охоронців.

Blue Shift не перетинається з Opposing Force і не містить зброї чи ворогів з попереднього доповнення. Гравець має той самий набір озброєння, що й в оригінальній Half-Life.

Blue Shift має тренувальний рівень — Hazard Course, де гравець вчиться долати перешкоди і стріляти під керівництвом охоронця Міллера[4].

Сюжет

Глави

Глава 1: Зовнішні житлові сектори (англ. Living Quarters Outbound)

Барні Калхаун їде на роботу у вагоні монорельса територією Чорної Мези. Він затримується перед дверима, де заклинила системою безпеки, не пускаючи його всередину комплексу, і бачить Гордона Фрімена, котрий проїжджає повз.

Глава 2: Ненадійність (англ. Insecurity)

Барні проходить в приміщення охорони, де отримує свою екіпіровку. Барні посилають допомогти кільком вченими зі зламаним вантажним ліфтом. Дорогою він може побачити G-Man-a, який їде у вагоні монорельса. Коли ліфт полагоджено, Барні з двома вченими заходить всередину. В цей час відбувається каскадний резонанс, навколо відкриваються портали, крізь які нападають істоти Зену. Світло гасне і ліфт починає падати.

Глава 3: Поклик обов'язку (англ. Duty Calls)

Калхаун отямлюється перед розбитим ліфтом і бачить чужорідних істот, що поїдають труп охоронця. Барні лишився єдиним вцілілим, тож самотужки просувається через завалені коробками та контейнерами приміщення в пошуках допомоги. Йому доводиться спуститися в каналізацію, де періодично з'являються прибульці. Коли Барні майже вибрався на поверхню, він бачить як прибулі військові скидають в каналізацію трупи учених, з чого розуміє, що ті намагаються приховати інцидент.

Глава 4: Збір полонених (англ. Captive Freight)

Барні вилазить на поверхню і тунелями дістається іншої зони, де мусить битися із загонами HECU. Незабаром він знаходить полоненого в залізничному вагоні доктора Розенберга та звільняє його. Той відводить Барні в старий дослідний центр.

Глава 5: Точка фокусування (англ. Focal Point)

Розенберг та Калхаун досягають старої частини Чорної Мези, де раніше проводилися дослідження телепортації. Щоб запустити телепорт на повну силу, Калхаун відправляється через створений портал в Зен, де міститься прилад для контролювання телепортаціями. Він вмикає установку, після чого повертається в Чорну Мезу. Однак, Розенберг все ще не може використати телепорт аби покинути комплекс.

Глава 6: Бій за енергію (англ. Power Struggle)

Для роботи телепорта слід зарядити батареї живлення. Калхауну доводиться, пробиваючись через загони солдатів, спуститися на нижній рівень комплексу до зарядної станції. Там він знаходить спосіб перебратися через осушений басейн і подає на батареї енергію.

Глава 7: Стрибок віри (англ. A Leap of Faith)

Вчені налаштовують телепорт, в чому їм допомагає Калхаун. Коли всі вчені евакуйовуються, до приміщення вриваються солдати. Барні розстрілює їх і застрибує в портал, поки він не закрився.

Глава 8: Визволення (англ. Deliverance)

Барні кілька разів переносить в різні місця Зену та Чорної Мези, в тому числі він бачить як солдати тягнуть непритомного Гордона Фрімена. Нарешті він залишається біля виходу з Чорної Мези з ученими, котрі готуються від'їхати на джипах. Разом вони покидають комплекс, після чого на екрані з'являється напис: «Об'єкт: Калхаун; Статус: Поза досяжністю. Без коментарів»[5].

Примітки

  1. Steam — 2003.
  2. Half-Life: Opposing Force update released
  3. Half-Life: Blue Shift review на GameSpy. Архів оригіналу за 30 жовтня 2007. Процитовано 30 жовтня 2007.
  4. Half-Life: Blue Shift review на GameSpy. Архів оригіналу за 12 вересня 2012. Процитовано 12 вересня 2012.
  5. Half-Life: Blue Shift FAQ/Walkthrough на GameFAQs

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.