Haplophryne mollis

Haplophryne mollis — вид вудильникоподібних риб родини Linophrynidae.

?
Haplophryne mollis

Самиця з двома паразитичними самцями
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Ряд: Вудильникоподібні (Lophiiformes)
Родина: Linophrynidae
Рід: Haplophryne
Regan, 1912
Вид: H. mollis
Haplophryne mollis
A. B. Brauer, 1902 [1]

Мапа поширення виду
Синоніми[1]
*Aceratias mollis Brauer 1902
  • Edriolychnus macracanthus Regan and Trewavas 1932
  • Edriolychnus radians Regan and Trewavas 1932
  • Edriolychnus roulei Regan and Trewavas 1932
  • Edriolychnus schmidti Regan 1925
Посилання
Вікісховище: Haplophryne mollis
Віківиди: Haplophryne mollis
ITIS: 622887
МСОП: 60470770
NCBI: 412653

Поширення

Вид поширений у сутропічних та тропічних регіонах у всіх океанах на глибині до 2250 м.[2]

Опис

Самиці сягають до 8 см завдовжки, зрідка можуть доростати до 16 см. У самиці на лобі є люмінісцентний орган (видозмінений передній спинний плавець) для приваблювання здобичі. Голова велика, з численними гострими зубами у широкій пащі. Над очима та на щоках є візерунок з остистизх наростів. Спинний плавець знаходиться далеко позаду, не має шипів, але складається з трьох м'яких променів. Анальний плавець знаходиться навпроти спинного, також має три м'які промені. Хвіст округлий. Тіло бліде і напівпрозоре, мускулатура та частини скелета чітко проглядаються через шкіру. Самці набагато менші — лише приблизно 2 см завдовжки. У них відсутній остистий візерунок та менші плавці.[2]

Спосіб життя

Вид трапляється на значній глибині у товщі води. Живить дрібники рибками та безхребетними. Самці спочатку живуть вільно, але, знайшовши самицю, вони прикріплюються до неї зубами назавжди. Самці можуть приєднуватися до будь-якої частини тіла самиці. З часом самець зростає з самицею і їхні тканини з'єднуються, зокрема єдиною стає кровоносна система. У самців атрофуються мозок, зуби, очі, але значно збільшуються сім'яні залози. Таким чином паразитичний самець отримує поживні речовини від самиці, а самиця завжди має поруч самця для запліднення ікри, що є важливим у малозаселеній глибоководній частині океану. Тільки після злиття з самцем, самиця може розмножуватися. Лише 30 % самиць носять на собі паразитичних самців. Більшість самиць не можуть зустріти самця і залишатись у нерепродуктивному стані протягом усього життя. З іншого боку трапляється, що на одній самиці може жити 2-3 (5?) самців.[3]

Примітки

  1. Bailly, Nicolas (2015). Haplophryne mollis (Brauer, 1902). World Register of Marine Species. Процитовано 5 січня 2016.
  2. Haplophryne mollis (Brauer, 1902). FishBase. Процитовано 5 січня 2016.
  3. Pietsch, Theodore W. (2009). Oceanic Anglerfishes: Extraordinary Diversity in the Deep Sea. University of California Press. с. 301–305. ISBN 978-0-520-94255-4.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.