Haxe

Haxe об'єктно-орієнтована мова програмування високого рівня загального призначення.

Haxe
Парадигма мультипарадигмальной
Дата появи 2005
Розробник Haxe Foundation
Останній реліз 4.1.4 (11 вересня 2020 (2020-09-11))
Система типізації Статична
Під впливом від ActionScript, OCaml
Платформа ARM
Операційна система Крос-платформний
Ліцензія GPL v2, library: BSD
Репозиторій вихідного коду github.com/HaxeFoundation/haxe
Вебсайт haxe.org

інструментарій Haxe включає однойменну мульти-парадигмову високорівневу мову програмування зі строгою типізацією, крос-компілятор і стандартну бібліотеку функцій. Проектом підтримується трансляція в С++, HashLink/C, JavaScript, C#, Java, PHP, Python і Lua, а також компіляція в байт-код JVM, HashLink/JIT, Flash і Neko, з доступом до рідних можливостей кожної цільової платформи.

Сирцевий код компілятора поширюється під ліцензією GPLv2, а стандартної бібліотеки і віртуальних машин HashLink і Neko, що розвиваються для Haxe, — під ліцензією MIT.

Огляд

Автором та основним розробником платформи є французька медійна компанія Motion-Twin, яка також відома як розробник попередника Haxe — mtasc (компілятор ActionScript 2). На цей момент існує громадський фонд Haxe Foundation, що займається підтримкою та розвитком мови.

Мова є expression-орієнтованим з суворою типізацією. Підтримуються прийоми об'єктно-орієнтованого, узагальненого і функціонального програмування. Синтаксис Haxe близький до ECMAScript і розширює його такими можливостями як статична типізація, автовивод типів, зіставлення шаблонів, дженерики, заснований на Ітератор цикл "for", AST-макроси, GADT (Generalized Algebraic Data Types), абстрактні типи, анонімні структури, спрощені визначення масивів, вирази для умовної компіляції, прикріплення метаданих до полів, класів і виразів, інтерполяція рядків ("'My name is $name'"), параметри типів ('new Main <String> ( "foo")') і багато іншого.

Платформа складається з трьох частин, які поширюються під 3 ліцензіями:

Є підтримка наступних платформ:

  • Flash (swf версій з 8 до 11, що використовують API мови ActionScript 2 або ActionScript 3)
  • JavaScript (існують Haxe-прив'язки для популярних бібліотек, таких як Node.js та JQuery)
  • NekoVM (компілюють програми, виконувані віртуальною машиною neko, які можуть використовуватися як серверні файли для веб-застосунків або як основа програм для десктопів)
  • PHP
  • C++
  • C#
  • Tamarin
  • Java

за допомогою Haxe і пов'язаних з ним технологій (Neko, SWHX, SysTools, SPOD, тощо.) можна створювати додатки, здатні працювати під Windows, Mac OS або Linux.

Таким чином, однією мовою можна писати як клієнтські, так і серверні програми для web, а також настільні додатки для будь-яких платформ.

Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.