Here Comes the Sun

«Here Comes the Sun» (англ. «Ось сходить сонце») — пісня Джорджа Гаррісона з альбому The Beatles 1969 року «Abbey Road».

«Here Comes the Sun»
Пісня The Beatles
з альбому «Abbey Road»
Тип фолк-рок, поп-рок
Записано 7 липня-19 серпня 1969
Жанр фольк-рок
Мова англійська
Тривалість 3:05
Лейбл Apple
Автор слів Джордж Гаррісон
Продюсер Джордж Мартин
Композитор Джордж Гаррісон

Музичне відео
«Here Comes the Sun» на YouTube

Композиція

«Here Comes the Sun» — одна з найвідоміших, разом з творами «Something» and «While My Guitar Gently Weeps», пісень Гаррісона, записана у складі The Beatles.

1969 рік був дуже важким для Гаррісона: на короткий час він пішов з The Beatles, переніс операцію з видалення гланд і був заарештований за зберігання марихуани.

В автобіографії «I Me Mine» Гаррісон описав історію створення пісні наступним чином:

«„Here Comes the Sun“ була написана в період, коли [лейбл] Apple став подібно школі, в яку ми мали приходити й бути бізнесменами: „підпиши це“ і „підпиши те“. Хай там як, але здається, що зима в Англії триває вічно, і коли приходить весна, ти її дійсно заслужуєш. Отже, одного дня я вирішив забути про Apple і пішов в гості до Еріка Клептона. Відчуття звільнення від зустрічей з цими нікчемними бухгалтерами було неймовірним і я, прогулюючись садом з однією з акустичних гітар Еріка Клептона в руках, написав „Here Comes the Sun“».[1]

Як зазначив Клептон у своїй автобіографії, його будинок і сад були відомі як «Ліс смутку» (англ. Hurtwood).

Запис

Гаррісон, Пол Маккартні і Рінґо Старр записували пісню з 7 липня до 19 серпня 1969 року. Джона Леннона з ними не було, оскільки в цей час лікувався від травм, отриманих в автомобільній аварії.[2] Гаррісон витратив ще час, аби записати соло на гітарі, але, як згодом з'ясувалось, ця частина не була включена у мікс.[3]


Виконавці

Золотий диск «Вояджера»

Астроном і науковець Карл Саґан хотів, щоб пісня була включена до Золотого диску «Вояджера», копії якої були прикріплені до обох космічних апаратів програми «Вояджера». На них містилась інформація для будь-яких інтелектуальних позаземних істот з репрезентативною вибіркою про людську цивілізацію. Хоча «Бітлз» припала до душі така ідея, лейбл EMI відмовився надати НАСА прав. Відтак і пісня не увійшла до диска.[4]

Примітки

  1. Harrison George. I Me Mine, 1980. — P. 144
  2. MacDonald, Ian (2005). Revolution in the Head: The Beatles' Records and the Sixties (Second Revised ed.). — London: Pimlico (Rand). — P. 356
  3. The Beatles ‘Here Comes The Sun’: Lost Solo Discovered. Архів оригіналу за 30 січня 2012. Процитовано 20 червня 2013.
  4. Sagan Carl, Drake Frank D., Lomberg Jon, Sagan Linda Salzman, Druyan Ann, Ferris Timothy. Murmurs of Earth: The Voyager Interstellar Record. New York: Random House, 1978.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.