Herzog Zwei

Herzog Zwei відеогра, розроблена компанією Technosoft і випущена винятково для ігрової консолі Sega Mega Drive в Японії 1989-го року та в Європі і Північній Америці 1990-го. Є продовженням гри 1988-го року Herzog, що вийшла для домашніх комп'ютерів стандарту MSX, а також однією із засновниць жанру стратегії в реальному часі, хоч її внесок і не такий помітний, як в Dune II.

Herzog Zwei
Обкладинка північноамериканської версії
Розробник Technosoft
Видавець

Technosoft
Sega

Sega
Жанр(и) стратегія в реальному часі, ARTS
Платформа Sega Mega Drive
Дата випуску
Режим гри однокористувацька гра, багатокористувацька гра (розділений екран)
Мова японська
Українська немає
Вік. обмеження ESRB: EEveryone
Творці
Програміст(и) Такаші Іванага
Композитор(и) Наосуке Араї
Томомі Оотані
Технічні деталі
Носій 4-мегабітний ігровий картридж
Попередня гра Herzog

У 2005 році гра потрапила на 95 позицію списку ста найкращих ігор усіх часів за версією сайту IGN[1].

Ігровий процес

Гра відбувається на місцевостях з різним ландшафтом та умовами: лісах, островах, у вулканічній місцевості. Карта видима повністю спочатку, не маючи туману війни. На ній б'ються два гравці, втілені у вигляді мехів (людина проти комп'ютера або людина проти людини) та їхні армії. У кожного гравця є головна база, знищення якої призводить до поразки. Також на карті розташовані 9 малих баз, захоплення яких (тільки піхотою) дає додаткові ресурси, які позначаються непоясненим скороченням G. На малих базах можна поповнити запас палива та забрати замовлених юнітів. На окремому екрані замовляються юніти і можна подивитися міні-карту в реальному часі. Управління здійснюється геймпадом, де, крім переміщення, використовуються три кнопки:

  • A — підіймає і опускає юніт, а також перемикає між режимом робота і літака;
  • B — стрільба чи вибір (у випадку натискання на екрані меню);
  • C — перемикання меню.

Самі гравці мають своє втілення на карті як мехи-трансформери і можуть ходити поверхнею карти або літати над нею в режимі літака, атакувати та перевозити війська. Запас палива обмежено, в разі його вичерпання мех вибухає і повертається до своєї бази. Також обмежено і боєзапас. Заправитися та перезарядити зброю можливо на будь-який з підконтрольних баз. Знищений ворогами мех відновлюється на головній базі.

На екрані зверху відображаються по чотири шкали для кожного з гравців:

  • B (англ. Base) — цілісність основної бази;
  • D (англ. Damage) — цілісність меха;
  • G (англ. Gun) — боєзапас;
  • E (англ. Energy) — рівень палива (енергії).

За допомогою піктограм гравця сповіщають про ігрові події, що вимагають його уваги, такі як завершення створення нового юніта, необхідність його ремонту, у напрямку меха лежить ворожа ракета, чи атака основної бази.

Мех не може самостійно перемогти через витрату палива на політ до ворожої бази і маневри, тому він повинен замовляти військову техніку і давати їй накази, звані «програмами» (зміна попередньо заданої коштує 100 G), причому для цього слід спочатку взяти юніт на борт. Замовлення відбувається разом з обраною «програмою», що впливає на його вартість. Наприклад, атакувальний танк дорожчий за оборонний, який не переміщується і тому не потребує палива. Серед «програм» є й такі як «Стояти на місці», «Атакувати», «Патрулювати», «Захопити малу базу» (остання з наведених чинна тільки для піхоти). Також можна переносити техніку, наприклад, через непрохідну місцевість, перебуваючи в режимі літака. Види техніки включають піхоту, танки, кораблі і відрізняються рядом характеристик, таких як швидкість пересування і здатність до переміщення землею або водою. Всі вони доступні з самого початку. Піхота також використовується для захоплення малих баз. Максимум можна мати 50 юнітів.

Для режиму гри вдвох передбачене розділення екрану по вертикалі.

Вплив

Herzog Zwei вплинула на розвиток жанру стратегій в реальному часі, запровадивши концепції головної бази, захоплення будівель і задавання алгоритмів поведінки військ. Разом з такими іграми, як Dune II (1992), Warcraft (1994), Command & Conquer (1995) та StarCraft (1998), вона створила сучасний образ стратегій в реальному часі. Втілення гравця на полі бою в цьому жанру як окремого юніта, на додачу до звичайних армій, не здобуло значного поширення, але використовувалося у відомих іграх, таких як Total Annihilation (1997) та Supreme Commander (2007).

Сама Herzog Zwei має духовного послідовника — гру AirMech (2014)[2].

Примітки

  1. IGN's Top 100 Games [100 найкращих ігор за версією IGN]. IGN (англійською). Архів оригіналу за 5 серпня 2005. Процитовано 9 травня 2016.
  2. Indie Game of the Week: AirMech [Інді-гра тижня: AirMech] (англійською). Архів оригіналу за 4 січня 2015. Процитовано 17 січня 2015.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.