Iron Maiden (альбом)

Iron Maiden — дебютний альбом хеві-метал гурту Iron Maiden, котрий досягнув четвертої сходинки в чарті UK Albums. Альбом випустила компанія EMI у Великій Британії. А кількома місяцями пізніше в США спочатку лейблом Harvest/Capitol Records і згодом Sanctuary Records/Columbia Records і включав пісню «Sanctuary», яка у Великій Британії була випущена тільки як синґл. У 1998, так само як і всі інші альбоми перед The X Factor, альбом був повторно випущений, і «Sanctuary» було додано до всіх версій.

Iron Maiden
Студійний альбом
Виконавець Iron Maiden
Дата випуску 14 квітня 1980
літо 1980
Записаний січень 1980 у Kingsway Studios, Лондон
Жанр важкий метал
Тривалість 40:39 (США)
Мова англійська
Лейбл EMI
Продюсер Вілл Малоне
Професійні огляди
Хронологія Iron Maiden
Попередній
The Soundhouse Tapes
1979
Killers
1981
Наступний

Історія

Це єдиний альбом, продукований Віллом Малоне, котрий відчував брак інтересу до проекту і дозволив групі продукувати більшість альбому безпосередньо. Група (особливо Стів Гарріс) критикувала якість виробництва, але багатьом фанатам сподобався цей сирий, майже «панковий» стиль альбома. Iron Maiden є також єдиним студійним альбомом для гітариста Денніса Стреттона, який покинув гурт після того, як альбом був випущений. Його замінив Адріан Сміт. Перевидання 1998-го року доповненне піснею «Sanctuary» і має іншу обкладинку. Малюнок на ній такий самий, але заново намальований.

Турне для підтримки альбому Iron Maiden — Metal For Muthas Tour and Europe 80.

Зі всіх пісень на цьому альбомі «Phantom of the Opera», «Running Free», «Sanctuary» і «Iron Maiden» ще залишаються у списках наборів майже на всіх концертах групи, а остання використовується, щоб ввести гігантське представлення талісмана групи Едді з задньої частини сцени.

Track listing

Автор музики і слів Steve Harris, except where noted. 

Original UK release
# НазваАвтор Тривалість
1. «Prowler»    3:55
2. «Remember Tomorrow»  Paul Di'Anno, Harris 5:27
3. «Running Free»  Di'Anno, Harris 3:17
4. «Phantom of the Opera»    7:20
5. «Transylvania» (instrumental)  4:05
6. «Strange World»    5:45
7. «Charlotte the Harlot»  Дейв Меррей 4:12
8. «Iron Maiden»    3:35
  • У американському випуску, кінець пісні «Transylvania» і вступ пісні «Strange World» були поміщені у пісні «Transylvania», у британській версії кінець «Transylvania» і вступ до «Strange World» знаходяться на початку «Strange World».

Огляд

Обкладинка перевидання

Prowler — енергійна пісня із гітарним соло, що запам'ятовується. Вперше цей трек вийшов ще на дебютному EP гурту, котрий був записаний за рахунок учасників Iron Maiden і вийшов тиражем 5000 екземплярів. Зараз цей вініл є раритетним. Текст пісні досить примітивний; в ній розповідається про волоцюгу, який любить підглядати за жінками.

Remember Tomorrow — схвильований, порівняно повільний трек. Текст пісні належить Полу Ді Анно. Є версія, що дід автора служив у Королівських військово-повітряних силах під час Другої світової війни, та пісня присвячена саме йому.

Running Free — один із найвідоміших «бойовиків» Iron Maiden, проте відношення фанів і критиків до нього може відрізнятися. В перших записаних версіях на пісні було соло Мюррея, не записане в остаточному варіанті. Безсумнівно одне — це один із найкращих концертних треків гурту. В пісні йдеться про американського підлітка, який втік з дому і тішиться свободою.

Phantom of the Opera — епічна довга композиція, заснована на книзі «Привид Опери» (1910, Gaston Leroux). На думку Стіва Гарріса, це саме та пісня, в якій йому вдалося все, та саме в цьому напрямку належало рушити гурту. Починаючи з цієї пісні, можна говорити про новий стиль у тяжкій музиці.

Transylvania — найвідоміша інструментальна композиція гурту. Явно, що композиція навіяна творами Брема Стокера про графа Дракулу. Спочатку вважалося, що пісня буде з текстом, однак надалі гурт визнав, що трек сам по собі добрий.

Strange World — повільна, сумна комозиція, деякі вважають її продовженням попереднього трека, тим більш, що паузи між ними нема. Однак, гурт дотримується іншої позиції. В пісні, загалом співається про смисл життя, толерантності, перебуванні у світі фантазій тощо — саме це хотів вкласти в пісню автор.

Charlotte the Harlot — запальна пісня про повію, що відкриває цілу серію пісень, які вийдуть у гурту в подальшому, написаних на одну (або близьку) тему. Існує версія (за словами Пола Ді Анно), що пісня присвячена реальній 45-річній повії, зірці одного з домів розпусти.

Iron Maiden — енергійна пісня, закриває альбом. Із рівним успіхом вона може бути присвячена як середньовічному знаряддю тортур, так і тогочасному прем'єр-міністру Великої Британії Маргарет Тетчер. Останнє, за зрозумілими причинами, ніколи офіційно не підтверджувалося.

Починаючи з цього альбома із гуртом співпрацює художник Дерек Ріґґс, утіливший на обкладинці маскота гурту: веселого монстра Едді, котрий у подальшому буде на кожному альбомі. Вельми цікаво спостерігати за його трансформаціями з року в рік.

Склад

Чарти

Альбом
Chart (1980) Peak
position
Swedish Albums Chart 27[1]
UK Albums Chart 4[2]
Chart (1985) Peak
position
UK Albums Chart 71[3]
Сингли
Пісня Чарт (1980) Позиція Альбом
"Running Free" UK Singles Chart 34[4] Iron Maiden
"Sanctuary" 29[5]
Пісня Чарт (1990) Позиція Альбом
"Running Free / Sanctuary" UK Albums Chart[note 1] 10[6]

Примітки

  1. Iron Maiden- Swedish Album Chart. Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 10 жовтня 2011.
  2. UK Albums Archive- 26 April 1980. Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 10 жовтня 2011.
  3. Iron Maiden- Artist Chart History, Official Charts Company. Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 13 листопада 2011.
  4. UK Singles Archive- 8 March 1980. Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 10 жовтня 2011.
  5. UK Singles Archive- 14 June 1980. Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 10 жовтня 2011.
  6. UK Albums Archive- 24 February 1990. Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 10 жовтня 2011.

Коментарі

  1. Повторний реліз синглу "Running Free / Sanctuary" у форматі подвійного 12"-синглу перевищив ліміт тривалості для британського чарту синглів

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.