Columbia Records

Columbia Records — найстарший у світі лейбл звукозапису в США. Заснована у 1888 році у Вашингтоні, як компанія, що продавала фонографи Томаса Едісона. Первісні назви компанії - Columbia Phonograph, Columbia Graphophone. У минулому лейбл записував оркестри під керуванням таких диригентів як Леонард Бернстайн, Юджин Орманді, П'єр Булез, Зубін Мета, таких музикантів як Гленн Гульд, Боб Ділан, Карлос Сантана, гурти Electric Light Orchestra, Pink Floyd, One Direction, BTS та інші.

Columbia Records

Головна компанія Sony Music Entertainment
Рік заснування: 1888
Дистриб'ютор: Sony Music Entertainment (США), Columbia Label Group (За межами США)
Жанр(и): різні
Країна:  США
Місцезнаходження: Нью-Йорк, США
Сайт: columbiarecords.com

1931 року була об'єднана з Columbia Records в медіа-групу Electric & Musical Industries Ltd.. На сьогодні - дочірній лейбл медіакомпанії Sony BMG.

У 50-ті була найбільш успішною американською звукозаписною компанією. Імпресаріо Mitch Miller відкривав для публіки нових зірок: Тоні Беннетт, Розмарі Клуні. До початку 60-х Columbia не звертала уваги на підліткову аудиторію, але в 60-ті роки стала успішно просувати фолк-рок, відкривши нових виконавців Bob Dylan, Simon and Garfunkel. Новий президент компанії Clive Davis, випадково відвідав Monterey International Pop Festival, ще більш переорієнтував лейбл на рок.

Українські звукозаписи

Від 1903 до 1952 року Columbia Records випустила на північноамериканський ринок найбільшу, ніж інші американські та канадські фірми звукозапису, кількість українських звукозаписів. Першу серію фірма позначила літерою Е (ethnic), у ній були записи різних національностей, між ними 123 українські платівки. У 1923 році для українських 10-дюймових платівок відведено окрему 27000 серію з літерою F після порядкового числа. До 1941 року число цієї серії досягло 27403-F а 12-дюймові українські платівки серії F випущено від числа 70000 до 70019. Підрахувавши всі платівки в серіях Е, F, включно з т. зв. «лемко-рашен» («Lemko-Russian») та «карпейто-рашен» "Carpatho-Russian« у російській серії 20000-F, то всі українські записи цієї фірми становлять близько 600 платівок[1].

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.