JScript

JScript — скриптова мова програмування компанії «Microsoft», що є реалізацією стандарту ECMAScript. Синтаксис JScript багато в чому аналогічний мові JavaScript компанії Netscape[1], проте, крім додавання клієнтських скриптів на веб-сторінки (що було єдиною функцією JavaScript до появи проекту Mozilla), JScript може використовуватися і для інших цілей, наприклад: автоматизація адміністрування систем Microsoft Windows; створення сторінок ASP.

JScript
Парадигма Прототипне програмування і об'єктно-орієнтоване програмування
Дата появи 1015
Розробник Microsoft
Останній реліз 9.0
Система типізації качина типізація, слабка типізаціяd і динамічна типізація
Під впливом від JavaScript
Операційна система Microsoft Windows
Вебсайт docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/hbxc2t98(v=vs.85)
docs.microsoft.com/ja-jp/previous-versions/windows/scripting/cc427807(v=msdn.10)

Ось приклад невеличкої програми на мові JScript, яка (будучи запущена в рамках Windows Script Host) виводить діалогове вікно (символи після знаків // є коментарями):

 // Оголошення змінної
 var strMessage;
 // Присвоєння значення змінній
 strMessage = "Вікіпедія - вільна енциклопедія";
 // Виведення повідомлення на екран
 WScript.Echo(strMessage);

Для запуску скрипту з командного рядка зазвичай використовується наступна команда (у разі файлу з ім'ям file.js):

cscript file.js

Мова JScript отримала подальший розвиток у вигляді мови JScript .NET, що орієнтована на роботу в рамках платформи Microsoft .NET. JScript.NET містить декілька істотних поліпшень в порівнянні з попередніми версіями JScript. Зокрема, в нім присутні елементи об'єктно-орієнтованого програмування.

Основним застосуванням JScript, як і JavaScript, лишається програмування клієнтської частини веб-сторінок, де не останню роль грає крос-браузерність. Тому зазвичай програмісти не дуже охоче використовують несумісні елементи скриптової мови і користуються в своїх продуктах спільним сумісним ядром. Несумісні елементи, навіть якщо вони додають функціональності, при вимогах сумісності і доступності, здатні викликати лише лайку.

Примітки

  1. Використання імені Java в назві свого продукту після тривалої патентної суперечки з Sun Microsystems в Майкрософті вважали політично недоцільним: JavaScript скоротилася до JScript.

Посилання

Література

  • Джастин Роджерс Программирование на Microsoft Jscript.NET = Microsoft Jscript.NET Programming. — М.: «Вильямс», 2002. — С. 352. — ISBN 0-672-32148-3
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.