Kepler-22 b

Kepler-22 b екзопланета, що, найімовірніше, належить до типу мінінептунів, хоча не виключений варіант суперземлі. Це перша підтверджена знайдена телескопом «Кеплер» екзопланета, яка обертається в зоні, придатній для життя, навколо зорі, подібної до Сонця[1][2]. Існування планети було зафіксовано наземними спостереженнями. Задля підтвердження планетної природи Kepler-22 b застосували метод, що полягає у виключенні всіх можливих хибних варіантів, які можуть імітувати проходження планет.

Відкриття

Світанок на екзопланеті Kepler-22 b в уяві художника

Про відкриття планети було оголошено 5 грудня 2011 року[3]. Радіус знайденої екзопланети приблизно в 2,4 рази більший від земного; вона перебуває на відстані близько 620 світлових років від нашої планети, осяювана зорею Kepler-22. Остання, як і Сонце, має спектральний клас G.[3][4].

Орбіта

Kepler-22 b віддалена від свого світила приблизно на 127,5 млн км, а період обертання планети дорівнює приблизно 290 земним добам[5].

Можливість життя

Відстань від Kepler-22 b до материнської зорі Kepler-22 приблизно на 15 % менша, ніж відстань від Землі до Сонця[6]. При цьому світловий потік від материнської зорі до екзопланети приблизно на 25 % слабший від сонячного на Землі. Такі обставини передбачають помірний клімат. За відсутності атмосфери температура на поверхні Kepler-22 b буде близька до −11° C. Якщо ж на планеті існує атмосфера, то через парниковий ефект температура сягатиме приблизно +22°C[3][4].

Приблизні розміри Землі, Kepler-22b і Юпітера.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.