Microtus melitensis

Microtus melitensis (полівка мальтійська[1]) вид гризунів родини щурові (Arvicolinae) триби щури Arvicolini.

Microtus melitensis
Період існування: пізній плейстоцен
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Родина: Хом'якові (Cricetidae)
Підродина: Щурові (Arvicolinae)
Триба: Arvicolini
Рід: Полівка (Microtus)
Вид:
M. melitensis
Біноміальна назва
Microtus melitensis
(Bate, 1920)
Синоніми

Arvicola melitensis

Опис

Полівка описана на основі рештків, які були розкопані в печері Гар-Далам на південному заході Мальти, з відкладень, які були датовані віком приблизно 18 000 років до нашої ери, що означає, що це насправді вид плейстоцену. Є припущення що ця полівка збереглася в епоху голоцену, як і інші близькоспоріднені форми з інших середземноморських островів[2].

Вид представлений лівою та правою гілками нижньої щелепи, перша містить лише різець, а друга все ще зберігає два передніх щічних зуба, а також різець. Є також дві правих стегна і гомілка, які, здається, належать цьому ж виду. Нижньощелепні гілки порівнювали з видами кількох видів, як теперішніх, так і вимерлих, і, наскільки можна судити з такого мізерного матеріалу, вони представляють собою неописаний вид, найбільш близький до Microtus henseli з плейстоцену Сардинії. Характеристика нижньої щелепи та зубів показують, що M. melitensis близький до M. henseli від якого його можна легко відрізнити за значно меншими розмірами. Через недосконалий стан зразків важко дати ретельні порівняльні вимірювання[3].

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. Microtus melitensis. Dead as the Dodo – Holocene Extinctions. Процитовано 10.01.2022. (англ.)
  3. Bate, D. M. A. Note on a New Vole and other Remains from the Ghar Dalam Cavern, Malta // Geological Magazine.  1920. Вип. 57. № 05. С. 208–211. DOI:10.1017/s0016756800101529. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.