Nvidia Tesla
Nvidia Tesla — лінія продуктів Nvidia, націлена на графічні процесори багатопотокового оброблення даних або загального призначення (GPGPU) та названа на честь новатора-інженера-електрика Ніколи Тесли. Її продукти почали використовувати ГП з серії G80 та продовжували супроводжувати випуск нових чипів. Вони програмуються з використанням API CUDA чи OpenCL.
ГП Nvidia Tesla | |
Створено | 2 травня 2007 |
---|
Лінія продуктів Nvidia Tesla змагалася з лініями карт глибокого навчання та ГП AMD Radeon Instinct та Intel Xeon Phi.
Nvidia залишила бренд Tesla у травні 2020 року, як повідомляється, через потенційну плутанину з брендом автівок[1]. Її нові ГП брендовані ГП Nvidia для дата-центру, як у ГП Ampere A100[2].
Огляд
Пропонуючи набагато більші обчислювальні потужності за традиційні мікропроцесори, продукти Tesla націлені на ринок високопродуктивних обчислень[3]. Станом на 2012 рік, Nvidia Teslas живить деякі з найшвидших суперкомп'ютерів світу, включно з Summit у Національній лабораторії Оук-Ридж і Тяньхе-1А в Тяньцзіні, Китай.
Продуктивність подвійної точності карт Tesla вчетверо перевищує подібну продуктивність одинарної точності карт Nvidia GeForce на основі Fermi. На відміну від споживацьких карт Nvidia GeForce і професійних — Nvidia Quadro, карти Tesla спочатку були нездатні виводити зображення на дисплей. Однак, останні продукти Tesla класу C містили один порт Dual-Link DVI[4].
Як частина Project Denver, Nvidia має намір вбудувати процесорні ядра ARMv8 у свої ГП[5]. Це буде 64-бітним продовженням 32-бітних чипів Tegra.
Tesla P100 використовує 16-нанометрову технологію виробництва напівпровідників FinFET компанії TSMC, яка просунутіша за 28-нанометровий процес, який раніше використовували ГП AMD і Nvidia протягом 2012—2016 року. P100 також використовує пам'ять Samsung HBM2[6].
Застосування
Продукти Tesla переважно використовуються в симуляціях, великомасштабних обчисленнях (особливо з рухомою комою), а також для генерації високоякісних зображень для професійних і наукових галузей.
2013 року оборонна промисловість припадала на менш, ніж одну шосту продажів Tesla, але Суміт Ґупта передбачив зростання продажів на ринку геопросторової розвідки[7].
Специфікації
Шаблон:Nvidia Tesla
Див. також
- Fastra II
- Порівняння графічних процесорів NVIDIA
- Персональний суперкомп'ютер Nvidia Tesla
Примітки
- Casas, Alex (19 травня 2020). NVIDIA Drops Tesla Brand To Avoid Confusion With Tesla. Wccftech (англійською). Процитовано 8 липня 2020.
- NVIDIA A100 GPUs Power the Modern Data Center. NVIDIA (en-us). Процитовано 8 липня 2020.
- High Performance Computing - Supercomputing with Tesla GPUs.
- Professional Workstation Solutions.
- Gruener, Wolfgang (1 листопада 2012). Nvidia to Integrate ARM Processors in Tesla. Tom's Hardware (англійською). Процитовано 13 лютого 2021.
- Walton, Mark (6 квітня 2016). Nvidia unveils first Pascal graphics card, the monstrous Tesla P100. Ars Technica (en-us). Процитовано 19 червня 2019.
- Nvidia chases defense, intelligence ISVs with GPUs. www.theregister.com (англ.). Процитовано 8 липня 2020.
Посилання
- NVIDIA Data Center GPUs
- NVIDIA Product Overview and Technical Brief
- NVIDIA's Tesla homepage
- Nvidia Nsight