Panic! at the Disco

Panic! at the Disco — американський рок-гурт з Лас Вегасу, Невада.

Panic! at the Disco
Основна інформація
Жанр поп-панк,[1] альтернативний рок,[1] ,[1] бароко-поп[1], емо-поп
Роки 2004донині
Країна США
Місто Лас-Вегас, Невада
Лейбл Fueled by Ramen/Decaydance
Склад Брендон Урі
Колишні
учасники
Спенсер Сміт(2004—2015)
Даллон Вікс (2010—2015)
Брент Вілсон (2005—2006)
Раян Росс (2005—2009)
Джон Вокер (2005—2009)
http://www.panicatthedisco.com/

Panic! at the Disco у Вікісховищі

Музика гурту є сплавом елементів поп-панку, електроніки, інді-року і танцювальної музики.[2]

Дебютний альбом колективу 2005 року A Fever You Can't Sweat Out досяг № 13 позиції у чарті Billboard 200, і був проданий понад мільйоном копій з часу його виходу у вересні 2005.[3]

Учасники

Учасники Panic! at the Disco:

Концертні учасники

Колишні учасники

Колишні сесійні учасники

Історія гурту

2005: Успіх на теренах інді-року

Panic! at the Disco було створено в Саммерліні (Summerlin), передмісті Лас-Вегасу друзями дитинства Раяном Россом (гітара) і Спенсером Смітом (ударні). З тринадцятирічного віку вони переспівували пісні Blink-182 у різноманітних групах, та врешті-решт запросили бас-гітариста Брента Вілсона та вокаліста Брендона Урі. Одна з версій походження назви групи говорить про пісню Panic! гурту The Smiths. Основною ж версією є та, за якою назва групи походить від пісні Name Taken, що називалася «Panic».

Для того, щоб їхню музику почули, гурт сконтактувався з басистом Fall Out Boy Пітером Вентцом через LiveJournal і надіслав йому посилання на їхню Інтернет-сторінку на порталі PureVolume. Вентц був так вражений, що поїхав до Лас-Вегасу особисто зустрітися з групою. Побачивши, як вони грають у своєму гаражі, він запропонував укласти контракт з лейблом Fueled by Ramen.

2006—2007: Комерційний успіх і увага громадськості

Група офіційно оголосила про вихід з її складу басиста Брента Вілсона на своєму вебсайті 17 травня 2006 року. Жодних пояснень не надавалося, хоча пізніше Вілсон стверджував, що його вигнали з гурту. Також на сайті вказувалося, що давній друг групи Джон Вокер буде тимчасовим басистом протягом їх літнього туру, поки гурт не підшукає постійного бас-гітариста. 3 липня того ж року профіль гурту на порталі MySpace був відредагований із занесенням Вокера до числа учасників групи як басиста-вокаліста, тож той зараз вважається постійним музикантом P!ATD.

MTV News[4] повідомили, що гурт і Вілсон зараз втягнуті у словесну війну. Вілсон запевняв в інтерв'ю Spin Magazine[5], що його звільнили без попередження, що суперечило офіційній заяві групи про спільне рішення. У відповідь гурт заявив, що партії бас-гітари на їхньому дебютному альбомі написав не Вілсон; більш того, він навіть не брав участі у студійному запису бас-гітари. Вілсон зараз вимагає свою частку грошей, отриманих від продажів альбому, до якого він теж доклав своїх зусиль. Якщо згоди не буде досягнуто, він погрожує подати на своїх колишніх одногрупників до суду.[6]

Panic! at the Disco вперше з'явилися на MTV у програмі TRL 17 січня 2006 року, де відбулася прем'єра їх першого відеокліпу «I Write Sins Not Tragedies». Лідер гурту Брендон Урі стверджує, що в гурту склалося відчуття занадто потужної ротації як пісні, так і кліпу, говорячи «'I Write Sins Not Tragedies' є не єдиною написаною нами композицією.» Основною темою кліпу «I Write Sins Not Tragedies» (за участі цирку-водевіль Lucent Dossier) є жахливе циркове весілля. Кліп дебютував на 10 позиції в хіт-параді TRL, піднісши альбом до вершини незалежного чарту Billboard і до № 13 у Billboard 200 в липні 2006 року.

Відео «I Write Sins Not Tragedies» було переглянуто більш ніж 5 мільйонів разів на YouTube.

У їхньому наступному відеокліпі на сингл «But It's Better If You Do» гурт зображено виступаючим у Америці в 1930-х роках. Урі прокоментував це так: «Наше нове відео має на меті показати прихильникам справжній, темний і самотній стиль Panic». Сингл вийшов 1 травня у Великій Британії і дебютував на 23 позиції. Того місяця гурт завершив свій перший європейський тур. Усі квитки було розпродано дуже швидко, деякі (як, наприклад, в Манчестері) — взагалі за кілька годин. Після того група подалася у двомісячне турне Північною Америкою.

У липні 2006 року вийшов третій кліп «Lying Is the Most Fun a Girl Can Have Without Taking Her Clothes Off». У ньому люди в шоломах з ємностей для риби прогулюються задвірками студії. Власне група з'являється лише в одному кадрі. За їх словами, їхній вигляд відволікав би від музики.

На початку серпня A Fever You Can't Sweat Out став платиновим, будучи проданим більш ніж мільйонним тиражем.

Під час виступу P!ATD 25 серпня 2006 року на фестивалі Carling Weekend: Reading Festival невідомий кинув пляшку на сцену, влучивши у Брендона Урі, що відправило вокаліста в нокдаун і змусило гурт призупинити виступ. Та через кілька хвилин Урі повернувся на сцену, прокричавши натовпу: «Вам мене не перемогти! Подивимось, хлопці, як ви подужаєте мій лівий бік», і продовжив співати ту саму пісню.[7] Пізніше Раян Росс у телефонному інтерв'ю заявив: «У певній мірі ми чекали цього на фестивалі, бо начувані про таку своєрідну „традицію“ тут» та «В очікуванні на це постійно тримались за голови, проте, на жаль, Брендон все ж спіймав одну пляшку, котра пролетіла повз мене та Джона; він уникав цього, але одну не помітив — її помітив я, та було пізно: вона непогано заїхала йому в око, та я гадаю, це не єдиний випадок на цьому фестивалі, тож ми не мусимо так турбуватися з цього приводу».

У 2006 році на MTV Video Music Awards кліп «I Write Sins Not Tragedies» отримав нагороду «Кліп року», перемігши таких виконавців, як Крістіна Агілера, Шакіра, Мадонна і Red Hot Chili Peppers. Йдучи на сцену за нагородою, Panic! перешкодив чоловік на ім'я Сікс, що рекламував себе близько 5 секунд, поки його не стягли охоронці. Потім камера знову повернулася до гурту. Вокер жартома сказав: «Це все було заплановано». Panic! також виконали пісню «I Write Sins Not Tragedies» під час церемонії нагородження.

Pretty. Odd., Live In Chicago та продовження успіху (2008)

У січні 2008 року гурт забирає знак оклику з назви і стає Panic at the Disco, що згодом спричиняє обурення фанатів. Випущений 21 березня 2008, Pretty. Odd. був описаний групою як " більш гармонічний та зрілий " ніж A Fever You Can't Sweat Out.

Зміни в складі та Death of a Bachelor (2015 — наш час)

У квітні 2015 року Спенсер Сміт оголосив про вихід зі складу гурту, після дворічної перерви та боротьби з наркоманією. А трохи згодом Даллон Вікс вирішив не продовжувати кар'єру в гурті, як офіційний учасник, але він залишився з ватагою як концертний музикант. Наразі єдиним офіційним членом PATD є лише Брендон Урі.

А вже у листопаді було анонсовано новий альбом, п'ята студійна робота отримала назву Death of a Bachelor і вийде 15 січня 2016 року.[8]

Дискографія

Cтудійні Альбоми

Інформація про альбом Позиція в чарті Продажі
US Billboard 200 UK Albums Chart
A Fever You Can't Sweat Out 13 17 США: 2,000,000[9] (2× Платиновий)
Pretty. Odd. 2 2
Vices & Virtues 7 29
Too Weird to Live, Too Rare to Die! 2 10
Death of a Bachelor 1 4

Сингли

Year Song Peak chart positions Certifications Album
US US
Alt.
AUS CAN GER IRL NLD NZL PRT UK
[10]
2005
«The Only Difference Between Martyrdom
and Suicide Is Press Coverage»
77
5
A Fever You Can't Sweat Out
2006
«I Write Sins Not Tragedies»
7
12
12
60
66
50
45
5
16
25
  • US: 2× Platinum
«But It's Better If You Do»
104
15
89
10
23
«Lying Is the Most Fun a Girl Can Have Without Taking Her Clothes Off»
104
28
26
33
39
2007
«Build God, Then We'll Talk»
2008
«Nine in the Afternoon»
51
8
19
48
39
86
28
13
13
  • US: Gold
  • AUS: Gold[11]
Pretty. Odd.
«Mad as Rabbits»
«That Green Gentleman (Things Have Changed)»
96
«Northern Downpour»
2009
«New Perspective»
104
[12]
69
[13]
78
[14]
Jennifer's Body soundtrack
2011
«The Ballad of Mona Lisa»
89
24
21
43
Vices & Virtues
«C'mon»
(with fun.)
Non-album single
«Ready to Go (Get Me Out of My Mind)»
69
Vices & Virtues
2011
«Mercenary»
Batman: Arkham City — The Album
«—» denotes a release that did not chart.

Філософія A Fever You Can't Sweat Out

Альбом звертає увагу на соціальні проблеми, яким присвячено більшість композицій. Такі теми, як святість шлюбу, подружня зрада, наркозалежність, проституція та релігія йдуть червоною ниткою через увесь альбом.

Премії

MTV Video Music Awards:

  • Нагороджено: Кліп року (2006) за «I Write Sins Not Tragedies»
  • Номіновано: Найкращий кліп гурту (2006) за «I Write Sins Not Tragedies»
  • Номіновано: Найкращий рок-кліп (2006) за «I Write Sins Not Tragedies»
  • Номіновано: Найкращий новий виконавець у кліпі (2006) за «I Write Sins Not Tragedies»
  • Номіновано: Найкраща режисура кліпу (2006) за «I Write Sins Not Tragedies»

TMF Awards:

  • Нагороджено: Найкращий кліп зарубіжного виконавця (2006) за «I Write Sins Not Tragedies»

Цікаві факти

  • Дебютний альбом гурту «A Fever You Can't Sweat Out» цитує новели Чака Поланіка у як мінімум трьох моментах:
  • Назва дебютного синглу «The Only Difference Between Martyrdom and Suicide is the Press Coverage» є цитатою з роману Вцілілий.
  • Сингл «Time to Dance» є музичним переказом твору Невидимки.
  • Пісня «London Beckoned Songs About Money Written By Machines» використовує ідею Чакової книги Щоденник — порівняння погоди з настроєм і почуттями дуже грамотними метеорологічними метафорами (на зразок «Just for the record, the weather today is slightly sarcastic, with a good chance of an indifference…»).
  • Назва пісні «Build God, Then We'll Talk» походить з цитати новели Задуха
  • Пісні «Lying Is The Most Fun A Girl Can Have Without Taking Her Clothes Off» і «But It's Better If You Do» є цитатами з фільму Closer (їх говорить Наталі Портман)
  • Гурт з'являється у «Backstabber», кліпі групи The Dresden Dolls

Кліпи

  • I Write Sins Not Tragedies (2005)
  • Lying Is the Most Fun a Girl Can Have Without Taking Her Clothes Off (2006)
  • But It's Better If You Do (2006)
  • Build God, Then We'll Talk (2007)
  • Nine in the Afternoon (2008)
  • It's Almost Halloween (2008)
  • That Green Gentleman (Things Have Changed) (2008)
  • Mad as Rabbits (2008)
  • Northern Downpour (2008)
  • New Perspective (2009)
  • The Ballad of Mona Lisa (2011)
  • Ready To Go (2011)
  • Let's kill tonight (2012)
  • Miss Jackson (ft. Lolo) (2013)
  • Emperor's New Clothes (2015)
  • Death Of A Bachelor (2015)
  • Don't Threaten Me With A Good Time (2016)
  • LA Devotee (2016)

Примітки

  1. Panic! at the Disco at Allmusic
  2. http://music.aol.com/artist/panic-at-the-disco/741835/main
  3. Billboard 200 w/SoundScan #'s 8/19/06. Pulse Music Board. Архів оригіналу за 25 червня 2013. Процитовано 10 серпня 2006.
  4. http://www.mtv.com/news/articles/1534131/20060612/panic_at_the_disco.jhtml?headlines=true
  5. http://www.spin.com/features/news/2006/06/060614_panicatthedisco/
  6. Panic! at the Disco Sued by Former Bassist. Altpress.com. Архів оригіналу за 25 червня 2013. Процитовано 14 серпня 2006.
  7. Carsten (25 серпня 2006). Panic! At The Disco Frontman Collapse On Stage. PunkBands.com. Архів оригіналу за 2 вересня 2006. Процитовано 27 серпня 2006.
  8. Panic! At The Disco анонсували новий альбом (англійською). www.axs.com. Архів оригіналу за 8 грудня 2015. Процитовано 25 грудня 2015.
  9. [hhttp://www.billboard.com/articles/columns/rock/6762594/panic-disco-fever-you-cant-sweat-out-double-platinum-brendon-urie Early Birds Tickets на Atlas Weekend 2018 уже можно приобрести]. 16 листопада 2015.
  10. Accreditations - 2008 Singles. Australian Recording Industry Association. Архів оригіналу за 25 червня 2013. Процитовано 13 квітня 2012.
  11. [недоступне посилання з серпня 2019]
  12. issue1018.pdf — Pandora Archive
  13. billboard-200-panic-at-the-disco. Процитовано August 25,2011.
  14. Accreditations - 2011 Singles. Australian Recording Industry Association. Архів оригіналу за 25 червня 2013. Процитовано 13 квітня 2012.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.