Parnassius arcticus

Parnassius arcticus — вид метеликів родини косатцевих (Papilionidae).

?
Parnassius arcticus
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Родина: Косатцеві (Papilionidae)
Рід: Parnassius
Вид: P. arcticus
Parnassius arcticus
Eisner, 1968
Посилання
Вікісховище: Parnassius arcticus
Віківиди: Parnassius arcticus
NCBI: 213918

Поширення

Ендемік Росії. Поширений на північному сході Якутії (хребет Сунтар-Хаята на висоті близько 1500 м над рівнем моря). Є також знахідки в Магаданській області і на півночі Хабаровського краю.

Опис

Довжина переднього крила 16-25 мм. Розмах крил самців 35-40 мм, самиць — 38- 42 мм. Крила самців білого кольору. На передніх крилах поблизу переднього краю є три вузьких чорних плями. На задніх крилах, крім чорного поля біля анального краю, є по дві дрібні чорні постдискальні плями. Самиці відрізняються від самців покровом білих лусочок, через що крила здаються сіруватими, а також розширеним і розмитим темним малюнком. На задніх крилах метеликів є 2-4 чорні постдискальні плями, в яких також можуть бути групи буро-червоних лусочок.

Спосіб життя

Населяє гірські тундри, дрібнощебнисті осипи чорного сланцю на висотах 1300—1800 м. Імаго літають з середини червня до початку липня. Яйця відкладають на камені навколо кормової рослини. Личинки живляться листям Corydalis gorodkovi.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.