Petrogale lateralis

Етимологія

Lateralis у перекладі з лат. — «що стосується боку», натякаючи на бічні темні смуги.

Поширення

Ілюстрація з «Ссавці Австралії», Джона Ґульда, 1863

Ендемік Австралії, де зустрічається на скелястих ділянках у центральній, південній та західній частинах країни, включаючи ряд прибережних островів. Багато популяцій цього виду є ізольованими один від одного, і цей поділ породив три визнаних підвиди: Petrogale lateralis lateralis, Petrogale lateralis hacketti, Petrogale lateralis pearsoni. Зустрічається в різних похилих і скелястих місцях проживання.

Опис

Поживою для нього є трави і фрукти. Може вижити без води протягом тривалого часу, так як її потреба зменшується при укритті в печерах протягом дня, де відносна вологість повітря вища. Це довгоживуючий вид, з середнім віком самиць, що народжують, близько 6 років (статева зрілість самиць настає в один рік; тварини живуть близько 12 років). Вага 4.6 кг. Диплоїдний набір хромосом P. l. hacketti, 2n=20.

Загрози та охорона

Різні підвиди стикаються з різними загрозами. Головну загрозу для виду загалом становить лисиця, яка, як відомо, зіграла велику роль у зниженні чисельності виду. Конкуренція з боку місцевих і введених травоїдних тварин (в основному овець і кроликів) є однією з основних загроз, а також втрата місць проживання у зв'язку зі зміною режиму вогню і введеними травами. Мешкає в багатьох охоронних територіях.

Підвиди

Вид Petrogale lateralis

Підвиди:
Petrogale lateralis lateralis Gould, 1842
Petrogale lateralis hacketti (Thomas, 1905)
Petrogale lateralis pearsoni (Thomas, 1922)

Примітки

  1. Burbidge, A.A. & Woinarski, J. 2016. Petrogale lateralis. The IUCN Red List of Threatened Species 2016: e.T16751A21955343. http://dx.doi.org/10.2305/IUCN.UK.2016-1.RLTS.T16751A21955343.en . Процитовано 1 листопада 2018.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.