Pinus merkusii

Pinus merkusii[1] (сосна суматранська[2]) — один з видів роду сосна родини соснових.

Pinus merkusii
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Соснові (Pinaceae)
Підродина: Pinoideae
Рід: Сосна (Pinus)
Вид:
P. merkusii
Біноміальна назва
Pinus merkusii
Jungh. & de Vriese, 1847
Мапа поширення вид

Опис

Сосна суматранська є середнім за величиною деревом, яке сягє 25-45 метрів (82-148 футів) у висоту і з діаметром стовбура до 1 метра (3,3 фута). Кора оранжево-червона, товста, з глибокими тріщинами в нижній частині стовбура, та тонка і луската у верхній частині крони. Листя («голки») зібрані в пучок парами, дуже тонкі, 15-20 см завдовжки і менше 1 мм в ширину, зеленого та жовто-зеленого забарвлення.

Шишки 5-8 см завдовжки і 2 см шириною в основі, коли закриті, спочатку зелені, при дозріванні червоно-коричневі. Вони відкриваються 4-5 см шириною в термін, щоб випустити насіння. Насіння 5-6 мм завдовжки, з 15-20 мм крилом, розсіюється вітром.

Сосна суматранська тісно пов'язана з Pinus latteri, що зростає далі на північ, в Південно-Східній Азії від М'янми до В'єтнаму, деякі ботаніки розглядають два різновиди, як конспеціфічні (під назвою Pinus merkusii, який був описаний перший), але Pinus latteri[3] відрізняється більшими (18-27 см в довжину і 1 мм завтовшки) листками та великими шишками з товстою лускою, шишки часто залишаються закритими протягом деякого часу після настання терміну зрілості. Це також стосується групи середземноморських сосен, в тому числі сосни Алеппо і турецької сосни, які мають багато спільних рис з нею.

Поширення

Країни зростання: Індонезія (Суматра), Філіппіни, В'єтнам. Завезений: Таїланд.[4]

Посилання

  1. Про Сосну суматранську на сайті www.conifers.org
  2. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  3. Про Pinus latteri на сайті www.conifers.org
  4. Про поширення на сайті www.iucnredlist.org

Джерела

Фотогалерея

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.