Pixiv

Pixiv (яп. ピ ク シ ブпікусібу) — японська соціальна мережа для митців і комерційна онлайн-галерея заснована в 2007 році. Цей вебсайт налічує понад 50 млн користувачів[2] та понад 100 млн завантажених робіт[3]. Аудиторію сайту переважно складають користувачі східноазіатських країн і США[4].

Pixiv
Логотип
Посилання pixiv.net
Гасло (девіз) Spice up your creating process
Комерційний так
Тип соціальна мережа, онлайн-галерея
Реєстрація обов'язкова
Мови японська, китайська, корейська, англійська
Власник Pixiv
Автор Такахіро Камітані
Започатковано 10 вересня 2007
Стан активний
Рейтинг Alexa 303 (травень 2021)[1]

Можливості

Сторінка користувача

Зареєструвавшись на сайті, користувач отримує змогу переглядати його вміст, публікувати власні роботи, отримувати новини про вподобаних митців, коментувати роботи та низку розширених опцій зі спілкування. Сайт зосереджений на малюнках, манзі та графічних романах. Дозволяється публікувати будь-які роботи будь-якого рівня виконання. На сторінці користувача відображаються три основні вкладки: «Домівка» (ім'я, аватарка і фон, короткий опис і останні роботи), «Галерея» (містить публікації з зображеннями та їх головними теґами) та «Обране» (вподобані роботи інших користувачів). Додаючи інших користувачів до списку спостереження, користувач Pixiv може зробити їх прихованими. Тоді ніхто інший не зможе їх бачити в списку. Так само можна приховувати окремі дописи, котрі відображатимуться в окремому розділі вкладки «Обране».

На основі колишніх дій сайт пропонує посилання на сторінки потенційно цікавих користувачів і їхні роботи. В окремому розділі сайту зібрано посібники з малювання від обраних митців, а також ідеями для творчості: темою дня, рейтингом пошуків, змаганнями та подіями.

За певну плату (¥15 на день) пропонуються Premium-можливості. Це більше опцій при пошуку, огляд історії дій на сайті, відключення реклами, блокування робіт за теґами, об'єднання дописів у теки, інфографіка свого профілю, можливість замінювати зображення в наявних публікаціях, відкладене публікування за розкладом, компонування творів у формат .pdf. Також Premium-користувачі отримують безкоштовний доступ до програми Clip Studio Paint, відібраних лекцій з малювання, та знижок.

Публікація робіт

Публікуючи роботи, користувач вказує назву, теґи, публічність та чи допускається перегляд твору неповнолітніми. До допису можуть додаватися опитування й додаткова інформація, така як засоби, якими виконано роботу. В одній публікації може бути багато зображень (до сотень). Натиснувши на число, що позначає кількість робіт, користувач отримує галерею мініатюр, щоб швидко вибрати потрібну. Звичайні користувачі після публікації не можуть замінити зображення, але можуть редагувати назву та іншу інформацію.

Спілкування

Користувачі можуть коментувати роботи одні одних, додавати їх в обране, а також обмінюватися особистими повідомленнями. Крім того пропонується об'єднуватися в групи за інтересами. Митці можуть транслювати процес малювання в прямому ефірі.

Історія

Сайт було засновано програмістом і художником Такахіро Камітані під псевдонімом Bakotsu. Він прагнув створити вебсайт, де творці ілюстрацій та зацікавлені ними люди могли б вільно спілкуватися. Бета-тестування Pixiv стартувало 10 вересня 2007 року. Першою завантаженою на сайт ілюстрацією став малюнок чайника, виконаний Камітані. Вже за 20 днів після запуску кількість користувачів перевищила 10 тис. чоловік, а до кінця 2007 року перевищила 50 тис. До того часу було завантажено понад 30 тис. робіт. Pixiv отримав свого маскота — дівчинку Піксів-тан. Наповнення сайту розвивалося під сильним впливом аніме, манги та проекту Vocaloid. Камітані стало важко підтримувати Pixiv власноруч, тому 1 жовтня 2007 була заснована корпорація Crooc Inc. Сайт було оновлено 18 грудня 2007, коли він набув нового дизайну. 1 листопада 2008 Crooc Inc. була перейменована в Pixiv Inc.

У 2008 на сайті було зареєстровано вже 500 тис. користувачів. Це створювало велике навантаження на сервери, тому тимчасово нові реєстрації відбувалися лише за запрошеннями. З 2009 року сайт став комерційним, продаючи мангу та пропонуючи платні можливості. Наступного року було видано мобільний застосунок Pixiv. Сайт був спочатку був доступний лише японською мовою. Наступною мовою було впроваджено китайську, а на початку 2011 року з'явилася англійська версія. Землетрус 2011 року посприяв тому, що багато манги було опубліковано в електронному варіанті на Pixiv.

З розвитком сайту зростала кількість користувачів і в 2014 році перевищила 10 млн. Функціонал Pixiv розширювався магазинами манги та сувенірних товарів. З 2016 впроваджено відеолекції[5]. В 2018 році на сайті було зареєстровано понад 30 млн користувачів та завантажено понад 75 млн робіт[6]. В 2020 кількість зареєстрованих користувачів зросла до 50 млн[2], а кількість робіт до 100 млн[3].

Примітки

  1. Pixiv.net Site Info. Alexa Internet. Процитовано 2 травня 2019.
  2. The number of registered users on pixiv has surpassed 50 million!. pixiv (англ.). Процитовано 26 травня 2021.
  3. Pixiv. Google Arts & Culture (рум.). Процитовано 26 травня 2021.
  4. Pixiv.net Traffic, Ranking & Marketing Analytics. Similarweb (англ.). Процитовано 26 травня 2021.
  5. pixiv10周年記念特設サイト. pixiv (англ.). Процитовано 13 червня 2019.
  6. Pixiv Website Surpasses 30 Million Users. Anime News Network (англ.). Процитовано 13 червня 2019.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.