Pristolepis fasciata

Смуга́стий пристоле́піс (Pristolepis fasciata) — вид тропічних риб, що водиться в прісних водоймах М'янми, Таїланду, Камбоджі, В'єтнаму, Малайського півострова, островів Суматра і Калімантан.

?
Pristolepis fasciata

Pristolepis fasciata
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Хребетні (Vertebrata)
Інфратип: Щелепні (Gnathostomata)
Надклас: Кісткові риби (Osteichthyes)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Акантопері (Acanthopterygii)
Ряд: Лабіринтові (Anabantiformes)
Родина: Пристолепові (Pristolepididae)
Рід: Пристолепіс (Pristolepis Jerdon, 1849)
Вид: Смугастий пристолепіс
Pristolepis fasciata
(Bleeker, 1851)
Синоніми
Catopra fasciata Bleeker, 1851
Catopra nandoides Bleeker, 1851
Catopra siamensis Günther, 1862
Посилання
Вікісховище: Pristolepis fasciata
Віківиди: Pristolepis fasciata
EOL: 211389
ITIS: 645952
МСОП: 172329
NCBI: 302777

Це найвідоміший представник роду пристолепіс (Pristolepis).

Опис

Риби можуть сягати 21 см завдовжки і ваги понад 0,5 кг, але зазвичай бувають меншими. Тіло міцне, сильно стиснуте з боків. Рот порівняно малий, може трохи висуватися вперед. Верхня щелепа сягає переднього краю ока. Голова вкрита лускою. Зяброві кришки мають 1 або 2 шипи. Луска ктеноїдна. Бічна лінія розірвана.

Формула плавців: D XII-XIII/14-16, A III/8, C 14. Хвостовий плавець закруглений.

Забарвлення тіла зеленкувате або жовтувато-коричневе з 6-8 темними поперечними смугами, особливо виразними в молодому віці. Кілька коротких темних смужок розташовано під оком. Грудні плавці жовтуваті, решта — зеленкуваті. Статеві відмінності не відомі.

Спосіб життя

Смугасті пристолепіси мешкають в середніх і великих річках, заплавах, озерах, ставках та болотах. Тримаються у хащах прибережної рослинності, часто серед затоплених дерев і чагарників, на ділянках з повільною течією або й взагалі у стоячих водах. Частіше трапляються в озерах, ніж у річках.

Вид здійснює короткі сезонні міграції. На початку сезону дощів риби йдуть з великих річок до їх приток або в заплави, а з початком сухого сезону повертаються назад. Такі міграції пов'язують зі зміною рівня води у річках.

Харчуються переважно ракоподібними, їдять також личинок водяних комах, дрібних рибок, рослинну їжу.

Нерестовий період триває з березня по серпень. Плідність риб середнього розміру становить понад 30000 ікринок. Ікра сферична, плавуча, жовтого кольору. Самець, зазвичай будує гніздо із піни, збирає до нього ікру, а тоді охороняє кладку допоки мальки не попливуть.

Визрівають риби у віці близько 1 року, коли вони сягають 7-8 см завдовжки. Тривалість життя становить 4,4 роки.

Смугасті пристолепіси мають певну цінність для місцевих рибалок. Крім того, вони є комерційним об'єктом для утримання в декоративних акваріумах.[1]

Утримання в акваріумі

Вид зрідка імпортується до Європи. Для утримання смугастих пристолепісів найкраще підходить великий оглядовий акваріум. Їм пропонують міцний живий корм всіх видів, відповідного розміру. Температура води в межах 22-24 °С.

Джерела

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.