Proechimys gardneri

Proechimys gardneri (щетинець Гарднера[1]) — вид гризунів родини щетинцевих, знаний по двох місцевостях проживання в західній Амазонії, Бразилія, і на південь від річки Амазонки в північній Болівії, його поширення може бути обмежено ріками Журуа із заходу, і Мадейра зі сходу. Мешкає у лісі де повені трапляються частіш за все щорічно. Каріотип: 2n=40, FN=56.

Proechimys gardneri
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Родина: Щетинцеві (Echimyidae)
Підродина: Echimyinae
Триба: Myocastorini
Рід: Proechimys
Вид:
P. gardneri
Біноміальна назва
Proechimys gardneri

Етимологія

Вид названий в честь доктора Альфреда Л. Гарднера

Морфологія

Морфометрія. Повна довжина: 242—353, довжина хвоста: 88—152, довжина задньої стопи: 32—45, довжина вух: 18—24 мм.

Опис. Proechimys gardneri є одним з трьох малих голчастих щурів у басейні Ріу Журуа, з короткими вухами, малими задніми ногами, і пропорційним довгим хвостом. Хвіст двоколірний, темно-коричневий зверху і від кремового до білого знизу; луска є відносно невеликою, але не повністю схована за волоссям. Загальний колір тіла між коричнево-сірим і каштаново-червоним із грубими прожилками з різною кількістю чорного як на спині так і на боках, як для інших видів щетинців, спина виглядає темнішою, особливо на крупі, у зв'язку з наявністю важких, темно-коричневого остюкоподібного волосся. Живіт і підборіддя чисто білі, в 12 з 26 зразків кути верхньої губи, іноді зливаючись із плямами біля основи вібрисів, також білі; внутрішня поверхня задніх кінцівок чисто біла, зовнішня — жовтувато-біла.

Загрози та охорона

Про серйозні загрози для виду не відомо, він живе у досить віддалених від промисловості районах. Кілька природоохоронних зон є в межах ареалу цього щура, але поки що його присутність в них не зафіксована.

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Джерела

  • Вебсайт МСОП
  • Don E. Wilson, DeeAnn M. Reeder Mammal Species of the World: A Taxonomic and Geographic Reference, Vol. 1 — JHU Press, 2005, p. 1585
  • Bo Beolens, Michael Watkins, Michael Grayson The eponym dictionary of mammals — JHU Press, 2009, p.
  • James L. Patton, Maria Nazareth F. da Silva Mammals of the Rio Jurua and the evolutionary and ecological diversification of Amazonia — Bulletin of the American Museum of Natural History, Number 244, 2000.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.