Proton

PROTON Holdings Berhad (PHB; неофіційно Proton) є корпорацією, що спеціалізується на розробці, виробництві, розподілі та продажу автомобілів в Малайзії. "PROTON" є малайською абревіатурою для Perusahaan Otomobil Nasional (Національна Автомобільна Компанія). Proton був створений у 1985 році, як єдина національна автомобільна компанія і залишався таким до появи Perodua у 1993 році. Штаб-квартира компанії розташована в місті Шах-Алам, Селангор, і працює в додаткових приміщеннях у місті Протон-Сіті, Перак.

Proton
Тип автомобілебудівна компанія
Форма власності акціонерне товариство
Галузь автомобільна промисловість
Засновано 9 липня 1985
Засновник(и) Мохамад Махатхір
Штаб-квартира Шах-Алам
Продукція автомобіль
Власник(и) Geely
Холдингова компанія DRB-HICOMd
Дочірні компанії Lotus Cars
proton.com(англ.)
 Proton у Вікісховищі

Історія

Proton Persona

Proton спочатку був виробником ребеджингових автомобілів Mitsubishi Motors (MMC) у 1980-х та 1990-х роках. Proton виготовив свій перший автомобіль, розроблений на базі місцево бедж-інженірингового автомобіля у 2000 році, і поставив Малайзію, як 11 країну в світі з можливістю проєктування автомобілів з нуля. Починаючи з 2000-х років, компанія Proton виготовила суміш місцевих інженірингових (спроєктованих) та бедж-інженірингових автомобілів. Автомобілі Proton в даний час продаються щонайменше в 15 країнах, більшість з яких знаходяться в Азії.

Власність

Спочатку Proton належав HICOM, а учасники групи Mitsubishi володіли міноритарними акціями. До 2005 року Mitsubishi відмовився від власної частки в Proton до Khazanah Nasional, а в 2012 році Proton був повністю придбаний DRB-HICOM. Протон є власником автомобілів Lotus з 1996 року. У травні 2017 року DRB-HICOM оголосив про плани продати 49,9% акцій Proton і 51% акцій Lotus на Geely Automobile Holdings.

Proton, який переважно залежить від внутрішнього ринку, зараз переживає процес трансформації як частину довгострокового оборотного плану з надією повернення до прибутковості та відновлення міжнародної присутності.

Галерея

Див. також

Зовнішні посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.