Pseudophryne corroboree

Pseudophryne corroboree  (жаба несправжня) — представник ряду безхвостих. Іноді її називають яскравою несправжньою жабою. Є два підвиди — Південна несправжня жаба та Північна жовта жаба.

?
Pseudophryne corroboree

Pseudophryne corroboree
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Земноводні (Amphibia)
Ряд: Безхвості (Anura)
Родина: Myobatrachidae
Рід: Pseudophryne
Pseudophryne corroboree
Джон Мур, 1953

Розповсюдження Pseudophryne corroboree
Посилання
Вікісховище: Pseudophryne corroboree
Віківиди: Pseudophryne corroboree
EOL: 331048
ITIS: 774915
МСОП: 18582

Опис

На спині має поздовжні чорні смуги, які чергуються з блискучими жовтими.

Спосіб життя

Полюбляє калюжі, болота, мокрі пасовиська. Харчуються комахами, рослинною їжею. Живе в альпійському поясі. Багато місяців перебуває у зимовій сплячці.

Статева зрілість настає у 4 роки. Самці будують гнізда й змагаються за самок у грудні. Несправжні жаби полігамні. На початку сезону розмноження, самець, що має розмір п'ятикоппічної монети, будує біля води гніздо з моху. Він закликає самок, співаючи довгі «серенади». Ікрометання відбувається в період — літо-осінь. Самка відкладає за один раз 20-38 яєць, які самець вкриває спермою і продовжує закликати самок. Їх може бути в нього до десяти за сезон. Якщо яєць дуже багато, самець будує друге гніздо. Потім він залишається у гнізді 6-8 тижнів, поки воно не буде затоплене осінніми та зимніми дощами. Пуголовки розвиваються у 4-6 місяців.

Для самозахисту ці жаби виробляють алкалоїд, які міститься у її шкірі. Це допомагає захищатися від хижаків.

Розповсюдження

Мешкає на невеличкій території півдня штату Новий Південний Уельс, а також у штаті Вікторія.

Охоронні заходи

Цей вид є на межі зникнення. В дикій природі залишилось близько 50 особин. Ареали їхнього проживання знищуються лісовими пожежами. Багато представників виду гинуть від хітридомікозу, не досягаючи статевої зрілості.

2014 року в межах програм розмноження у Мельбурнському зоопарку та зоопарку Таронга в Сіднеї, до гнізд було покладено сотні яєць.

Джерела

  • Osborne, W. S. 1989. Distribution, relative abundance and conservation status of Corroboree Frogs, Pseudophryne corroboree (Anura: Myobatrachidae). Australian Wildlife Research 16:537-547.
  • Найчарівніший коханець // National Geographic Україна. Вип. грудень 2014. С. 144.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.