Rainforest Alliance

Rainforest Alliance (RA) — недержавна організація, що ставить за мету своєї роботи збереження біорізноманіття та забезпечення стійких умов життя за допомогою перетворення практики ведення сільського господарства, практики ведення бізнесу, а також зміни споживчої культури.

Rainforest Alliance
Дата заснування 1987[1]
Тип 501(c) організаціяd
Засновники Daniel Katzd
Адреса Нью-Йорк
Офіційний сайт rainforest-alliance.org(англ.)
 Rainforest Alliance у Вікісховищі

Історія

Rainforest Alliance була заснована Деніелом Катц (Daniel Katz) в 1987 році під час конференції, присвяченій екологічній кризі, що загрожує вологим тропічним лісам. Основною проблемою він бачив методи поводження з навколишнім середовищем. Деніел Катц заснував Rainforest Alliance всього через два роки після закінчення коледжу[2]. У перші роки існування організації Rainforest Alliance, Деніелу Катцу було важко знайти однодумців, які хотіли б внести зміни в практику ведення бізнесу.

У 1989 році була запущена програма Rainforest Alliance's SmartWood. 1990-го по програмі SmartWood сертифіковане перше лісове господарство в Індонезії. У 1991 році сертифіковані лісові господарства в Гондурасі, Мексиці і Белізі.

У 1990 році випущені стандарти Banana standards. Перші сертифікати Rainforest Alliance agriculture були видані двом банановим фермам в Коста-Риці і на Гаваях. Були сертифіковані перші дві бананові ферми, що належать бренду «Chiquita».

У 1995 році сертифіковані перші кавові плантації в Гватемалі. В тому ж році Rainforest Alliance отримує премію Петера Друкера (Peter F. Drucker Award) в області Некомерційних інновацій. Спільна робота з компанією Gibson USA призводить до появи перших у світі сертифікованих гітар.

У 1998 році для розробки керівництв з питань сталого сільського господарства заснована організація «Conservation Agriculture Network», пізніше перейменована в «Sustainable Agriculture Network» (SAN).

У 2000 році Деніел Катц йде з поста виконавчого директора і займає місце голови Ради директорів. Виконавчим директором організації стає Тенсі Вілан.

У 2001 році сертифікація «SmartWood certifications expand» розширена шляхом включення сертифікації муніципальних лісів, національних парків, кленового сиропу, олівців і сноубордів. Запущена програма освітньо-дослідницьких систем розвитку освіти (Training Research Extension Education Systems -TREES), спрямована на надання можливості для сертифікації лісових господарств малих і корінних народів, а також місцевих громад.

У 2002 році у 120 компаніях і кооперативах впроваджені практики сталого розвитку Rainforest Alliance.

У 2004 році загальна площа сертифікованих лісових угідь сягає 33 мільйонів акрів (130,000 км). Запущено портал www.eco-indextourism.org, база даних організацій в сфері сталого туристичного бізнесу.

У 2007 році випущені стандарти на чай — «Unilever» оголошує про перехід на використання сертифікованої RA сировини для створення чаю під марками «Lipton» і «PG Tips».

У 2008 році компанія «McDonald's» в Новій Зеландії та Австралії переводить всі заклади «McCafe» на використання сертифікованих кавових зерен.

У 2010 Деніел Катц покинув Rainforest Alliance і приєднався до фонду Overbrook foundation[3].

Тенсі Вілан і Rainforest Alliance уклали угоди з компаніями Kraft foods і IKEA, за якими ці компанії зобов'язуються закуповувати продукцію лісових і сільських господарств, що відповідає стандартам сталого екологічного розвитку. Спочатку продукція, сертифікована Rainforest Alliance, більшою мірою була популярна в Європі, але Тенсі Вілан вдалося домогтися визнання такого роду продукції в США.

У 2012 році «Caribou Coffee» стає першою великою кав'ярнею, де використовуються тільки сертифіковані кавові зерна.

Програми

Стале лісокористування

Програма Сталого Лісокористування Rainforest Alliance — перша в світі програма сертифікації, запущена в 1989 році[4], метою якої є заохочення і підтримка орієнтованого на ринок, екологічно і соціально відповідального ведення лісокористування, управління лісовими господарствами і лісовими ресурсами. Програма SmartWood допомогла заснувати в 1993 році Лісову опікунська рада (Forest Stewardship Council, FSC)[5]. SmartWood (як організація) акредитована на право проведення сертифікації процесів лісокористування, грунтуючись на екологічних і соціальних стандартах FSC. Якщо процеси успішно пройшли сертифікацію, то компанія може використовувати знак на вироблених виробах з деревини. Цей знак показує споживачам, що товар, який вони купують, надійшов з лісового господарства, яке сприяє принципам сталого розвитку (зберігає біорізноманіття та гарантує дотримання прав працівників і місцевих жителів).

Rainforest Alliance також працює над створенням і об'єднанням сертифікованих громад і підприємств з покупцями лісової продукції. Просуваючи «зелене будівництво» і допомагаючи компаніям, які купують лісову продукцію, включити ідеї сталого розвитку в їх політику, Rainforest Alliance також працює над підвищенням попиту на сертифіковані товари.

Стале сільське господарство

Стале сільське господарство Rainforest Alliance — це можливість вирощувати харчові культури, які безпечні як для споживачів, так і для місцевої фауни. Вони не завдають шкоди або зводять до мінімуму шкоду для навколишнього середовища, не становлять загрози для здоров'я робітників і забезпечують економічну вигоду фермерам. Також стале сільське господарство направлено на підтримку сільських громад. RA здійснює контроль сертифікації тропічних продуктів, таких як банани, какао-боби, чай, кава, і папороті. У 1994, перша бананова плантація була сертифікована на відповідність даному стандарту. З тих пір стандарт був перевірений у багатьох країнах як на великих, так і дрібних фермах різних видів сільськогосподарських культур за допомогою серій аудитів та іншими видами сертифікації.

Сертифікація Rainforest Alliance стимулює фермерів вирощувати культури і управляти своїми господарствами відповідно до принципів сталості. Їх система сертифікації базується на трьох стовпах сталості: захист навколишнього середовища, соціальної справедливості та економічної ефективності. Жоден з цих базисів не може забезпечити довгостроковий успіх сам по собі. RA допомагає фермерам покращувати їх бізнес за всіма трьома напрямками.

Сталий туризм

Сталий туризм Rainforest Alliance — цє подорожі, організовані таким чином, щоб мінімізувати негативний вплив людини на навколишнє середовище. Програми сталого туризму RA стимулюють захист культурної спадщини, захист і забезпечення соціальної справедливості та можливості економічного розвитку для представників місцевого населення.

Rainforest Alliance пропонує програму навчання для туристичних компаній, яка надає їм інструменти і методи, за допомогою яких вони повинні навчитися керувати туристичним бізнесом стабільно і ефективно. Компанії, які закінчили програму, отримують право використовувати позначку Rainforest Alliance Verified™ на рекламних матеріалах.

Боротьба зі змінами клімату

Rainforest Alliance перевіряє відповідність вуглецево-компенсуючих проєктів стандартам, які стосуються поглинання парникових газів, збереження біорізноманіття та сталого життєзабезпечення. Rainforest Alliance верифікує проекти за стандартами Climate, Community & Biodiversity Alliance[6], Chicago Climate Exchange and Plan Vivo[7].

Для того, щоб фермери могли використовувати печатку Rainforest Alliance Certified™, їм необхідно захищати і відновлювати земний покрив. Rainforest Alliance також допомагає фермерам вимірювати і перевіряти вуглець, накопичений на їх фермах, і сприяє новим проектам, спрямованим на збільшення секвестрації вуглецю на фермі.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.