Rubus calycinus

Rubus calycinusвид квіткових рослин із родини трояндових (Rosaceae).

Rubus calycinus
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Розоцвіті (Rosales)
Родина: Трояндові (Rosaceae)
Підродина: Rosoideae
Триба: Rubeae
Рід: Ожина (Rubus)
Підрід: Rubus subg. Chamaebatus
Вид:
R. calycinus
Біноміальна назва
Rubus calycinus
Wall. ex D.Don, 1825

Біоморфологічна характеристика

Це витка трава 15–20 см заввишки, головні стебла повзучі, до 2–3 метрів завдовжки, вкорінюються у вузлах. Стебла з розсіяними голчастими колючками або майже беззбройні з рідкими волосками. Листки прості; ніжка листка 5–10 см, війчаста, з голчастими колючками; прилистки яйцюваті, рідше зворотно-яйцюваті, 8–13 × 6–11 мм; листові пластини округло-яйцюваті чи субокруглі, 2.5–6 см у діаметрі, в молодому віці обидві поверхні ворсисті, поступово стають безволосими й у віці волосисті лише вздовж жилок, знизу з голчастими колючками вздовж жилок, основа глибоко серцеподібна, край хвилястий або неглибоко 3–5-лопатевий, неправильно, грубо-пилчастий, верхівка тупа або закруглена. Суцвіття зазвичай кінцеві, 1- або 2-квіткові. Квітконіжка зазвичай ворсинчаста, з голчастими колючками. Квітки до 3 см у діаметрі; чашолистки 8–14 × 6–11 мм; пелюстки білі, трохи коротші за чашолистки; тичинок 30–40. Плід — багатокістянка від червоного до темно-червоного забарвлення, куляста, 0.9–1.4 см у діаметрі, складаються з кількох кістяночок. Період цвітіння: травень і червень; період плодоношення: липень і серпень[1].

Ареал

Зростає у південній і південно-східній частині Азії (Китай (Сичуань, Юньнань), пд. Тибет, Бутан, пн.-сх. Індія (в т. ч. Сіккім), о. Ява, пн. М'янма, Непал)[2].

Населяє схили, ліси, узлісся; на висотах 1200–3000 метрів[1].

Примітки

  1. Rubus calycinus. Flora of China. efloras.org. Процитовано 20.11.2021. (англ.)
  2. Rubus calycinus. Catalogue of Life. Процитовано 20.11.2021. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.