Rubus cuneifolius

Rubus cuneifoliusвид квіткових рослин із родини трояндових (Rosaceae).

Rubus cuneifolius
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Розоцвіті (Rosales)
Родина: Трояндові (Rosaceae)
Підродина: Rosoideae
Триба: Rubeae
Рід: Ожина (Rubus)
Вид:
R. cuneifolius
Біноміальна назва
Rubus cuneifolius
Pursh, 1813

Біоморфологічна характеристика

квітка

Це кущ 5–10(30) дм заввишки, озброєний. Стебла дворічні (йдуть від дерев'янистого кореневища), випростані, рідко дугоподібні, рідко або густо волохаті (особливо молоді), залозисті; колючки зазвичай щільні, зазвичай міцні, 3–6 мм, широкі. У перший рік на стеблах тільки листки, у другий рік з'являються квіти й вони відмирають після плодоношення. Листки від опадних до напіввічнозелених, зазвичай трійчасті, іноді пальчасто складні; листочків 3–5, кінцеві від клинодібних до зворотно-яйцеподібних, 2–6 × 3–4 см, основа клиноподібна, нелопатеві, краї пилчасті, рідше двічі пилчасті, верхівка від широко заокругленої до субнадрізаної, нижня поверхня часто з колючками на середній жилці, густо від сіро до біло-волосиста, рідко або густо залозиста. Суцвіття кінцеві, (1)3–5(12)-квіткові. Квітки двостатеві; пелюстки білі, від еліптичних до зворотно-яйцеподібних, 5–15 мм. Плоди чорні, кулясті або циліндричні, 0.6–2 см; кістяночок 15–50. 2n = 21, 28. Період цвітіння: травень — липень[1][2].

Ареал

Зростає у східній частині США (Алабама, Коннектикут, Округ Колумбія, Делавер, Флорида, Джорджія, Луїзіана, Массачусетс, Меріленд, Міссісіпі, Північна Кароліна, Нью-Гемпшир, Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Пенсильванія, Південна Кароліна, Теннессі, Вірджинія); інтродукований до ПАР[1][3].

Населяє сухі або вологі відкриті ділянки, піщаний або кам'янистий ґрунт; на висотах 0–300 метрів[1].

Використання

Плоди вживаються сирими чи вареними. Смак хороший солодкий але сухий[2].

Медичні застосування не відомі. Цей вид бере участь у програмах селекції. Із плодів отримують барвник від пурпурного до тьмяно-синього[2].

Примітки

  1. Rubus cuneifolius. Flora of North America. efloras.org. Процитовано 23.11.2021. (англ.)
  2. Rubus cuneifolius. Useful Temperate Plants. Процитовано 23.11.2021. (англ.)
  3. Rubus cuneifolius. Catalogue of Life. Процитовано 23.11.2021. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.