SeaMonkey

SeaMonkey (укр. СіМанкі) — вільний кросплатформовий набір програм для роботи в Інтернеті, який є прямим нащадком Mozilla Suite. Координатором розробки є організація Seamonkey Council, що відокремилась від Mozilla Foundation. Інтерфейс користувача побудований на мові XUL з використанням CSS, а мова програмування інтерфейсу JavaScript. Відмінною рисою є підтримка всіх чинних стандартів організації W3C, та ще кількох, що розробляються.

SeaMonkey
Вікно браузера з відкритою Вікіпедією.
Тип набір інтегрованих інтернет застосунків
Автор(и) Mozilla Foundation
Розробник SeaMonkey Council
Стабільний випуск 2.53.10.2 (28 грудня 2021 (2021-12-28))
Репозиторій gitlab.com/seamonkey-project/seamonkey-2.53-mozilla.git
Операційна система крос-платформовий
GNU фреймворк GTK
Мова програмування C++[1], JavaScript, XUL і XML Binding Languaged
Рушій(ї) Gecko
Українська так, до версії 2.46
Ліцензія MPL
Вебсайт www.seamonkey-project.org (англ.)

 SeaMonkey у Вікісховищі

Компоненти

SeaMonkey містить у собі декілька компонентів і користувач може сам вибрати, який із них йому встановити:

Навігатор (браузер) — для огляду сайтів;

Поштовий клієнт — для відправки електронної пошти, схожий на Mozilla Thunderbird;

Календар та адресна книга — електронний календар із функцією органайзера та адресна книга, призначена для зберігання особистої інформації про людей (ім’я, дані, електронна адреса,…) що допомагає при роботі у вбудованому поштовому клієнті.

IRC-клієнт (ChatZilla) — програма для використання чат-сервісу IRC. У спорідненому проекті Mozilla Firefox, ChatZilla існує як розширення, яке можна завантажити додатково;

HTML редактор — дозволяє програмувати на мові розмітки HTML, та надає інші інструменти для веб-розробників, такі, як інспектор DOM та зневаджувач JavaScript.

Сумісність з операційними системами

Існують офіційні версії програми для операційних систем Windows, Mac OS X, Linux, а також неофіційні білди для OS/2, Solaris, BeOS, magnussoft ZETA. Теоретично, SeaMonkey можна запустити також на декількох системах, завдяки широким можливостям рушія Gecko щодо сумісності з операційними системами. Деякі Linux дистрибутиви вже поставляються з SeaMonkey, наприклад — Puppy та VectorLinux.

Еволюція

SeaMonkey є продовжувачем традицій Mozilla Suite. Він використовує відкритий рушій для виводу веб сторінок Gecko, як і Firefox, але вважається більш оптимізованим і стабільним.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.