Spermophilus franklinii

Spermophilus franklinii (Ховрах Франкліна) — один з видів ховрахів, родина Вивіркові.

?
Spermophilus franklinii

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Гризуни (Rodentia)
Родина: Вивіркові (Sciuridae)
Рід: Ховрах (Spermophilus)
Вид: S. franklinii
Spermophilus franklinii
(Sabine, 1822)
Посилання
Вікісховище: Poliocitellus franklinii
Віківиди: Spermophilus franklinii
EOL: 328005
ITIS: 180153
Fossilworks: 51694

Поширення

Країни проживання: Канада (Альберта, Манітоба, Онтаріо, Саскачеван), США (Іллінойс, Індіана, Айова, Канзас, Міннесота, Міссурі, Небраска, Північна Дакота, Південна Дакота, Вісконсін). Населяє прерії з високими та середніми травами. Також використовує для проживання прибережні райони (краї боліт), межі лісів і полів, поля, живоплоти, узбіччях доріг.

Поведінка

Гніздиться в норах під землею. У першу чергу денний, але менш помітний, ніж інші ховрахи. Менше 10% свого часу проводить над землею. Починається сплячка в кінці вересня. Не колоніальний, але живе в розріджених колоніях. Популяції циклічні і мають пік кожні 4-6 років. Вигляд не розбірливий в дієті, лишаючи типовий травоїдний раціон, коли він може знайти комах, яйця, молодих птахів, фрукти, насіння і горіхи.

Відтворення

Період розмноження починається відразу після зимової сплячки на початку весни. Вагітність триває 28 днів, молодь народжується в травні або червні. Приплід: 5-11 (в середньому 7) буває раз на рік. Лактація триває 40 днів.

Джерела


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.