Swift (космічний апарат)

Swift[note 1] — орбітальна обсерваторія, спільний проєкт США, Італії та Великої Британії. Призначена для реєстрації та спостереження космічних гамма-спалахів.

Запущена 20 листопада 2004 з космодрому мис Канаверал за допомогою ракети-носія Дельта-2 7320-10. Орієнтація й швидкі розвороти супутника виконуються за допомогою гіродінів.

Інструменти

На борту Swift всього три основних наукових інструменти.

BAT (Burst Alert Telescope)
Монітор гамма-сплесків, призначений для виявлення і визначення координат гамма-сплесків. Монітор працює в рентгенівському діапазоні 15—150 кеВ. Мультидетектор площею 5200 см2 складається з масиву 32 768 окремих напівпровідникових детекторів з телуриду кадмію-цинку (CdZnTe). Завдяки використанню апаратури, що кодує маски з 52 000 свинцевих елементів, які перекривають поле зору, досягається висока кутова роздільна здатність гамма-телескопа (17 кутових мінут). Оглядає тілесний кут 60°×100°, або близько 1,4 стерадіан (~ 1 9 усієї небесної сфери).
XRT (X-ray Telescope)
Рентгенівський телескоп, призначений для визначення спектру гамма-сплесків й отримання їх зображення в рентгенівському діапазоні 0,3—10 кеВ.
UVOT (UltraViolet / Optical Telescope)
Ультрафіолетовий / оптичний телескоп, призначений для отримання зображення й спектральних характеристик гамма-сплесків. Працює в діапазоні довжин хвиль 170—650 нм. Діаметр дзеркала телескопа становить 0,3 м.

Місія

  • Визначити походження ГРС (Гамма-Рентгенівські Сплески)
  • Вивчити гамма-сплески, щоб краще розуміти молодий Всесвіт
  • Провести огляд усього неба, який буде чутливішим, ніж будь-який попередній, і значно збагатити наукові знання астрономічних джерел рентгенівського випромінювання
  • Слугувати платформою для обсерваторії загального призначення для досліджень космічного гамма-випромінювання і в рентгенівському / оптичному діапазонах.

Галерея

Див. також

  • AGILE
  • Список космічних апаратів з рентгенівськими і гамма-детекторами на борту

Посилання

Примітки

  1. Назва не є акронімом. Англійське слово swift має два значення: 1)швидкий 2)серпокрилець. Назва обрана, щоб відзначити одну з основних характеристик супутника — здатність швидко повертатися в напрямку виявленого гамма-спалаху, щоб спостерігати його післясвітіння в оптичному й м'якому рентгенівському діапазоні.

Джерела

    Шаблон:Програма «Експлорер»


    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.