Tcl

Tcl (англ. Tool Command Language) інтерпретована мова програмування високого рівня. Започаткував її американський учений в галузі інформатики Джон Остерхут.

Tcl
Парадигма декілька: об'єктно-орієнтована, функціональна, процедурна, обробка подій
Дата появи 1988
Творці Джон Остерхут
Розробник Джон Остерхут
Останній реліз 8.6.11 (4 січня 2021 (2021-01-04)[1])
Система типізації динамічна типізація, все може бути представлено рядками
Основні реалізації ActiveTcl
Під впливом від AWK і LISP
Ліцензія Ліцензія BSD
Звичайні розширення файлів .tcl або .tbc
Репозиторій вихідного коду core.tcl-lang.org/tcl
Вебсайт www.tcl.tk
 Tcl у Вікісховищі

Tcl орієнтована на автоматизацію рутинних процесів, швидке прототипування та розробку платформо-незалежного програмного забезпечення, простоту використання.

Незважаючи на те, що основне поширення Tcl отримала для створення інтерфейсів користувача і як вбудовувана мова, Tcl також підходить для інших завдань, таких як веброзробка, створення мережевих застосунків, вирішення задач з адміністрування систем і тестування.

Мова не залежить від типу системи і розповсюджується спільно з крос-платформовою бібліотекою базових елементів графічного інтерфейсу Tk.

Див. також

Примітки

  1. Tcl/8.6.11/tcltk-release-notes-8.6.11.txt. Tcl Developer Xchange. 4 січня 2021. Архів оригіналу за 17 серпня 2016. Процитовано 4 січня 2021.


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.