The War of Art

«The War of Art» (укр. «Війна через мистецтво») — п'ятнадцята серія двадцять п'ятого сезону мультсеріалу «Сімпсони», прем'єра якої відбулась 23 березня 2014 року у США на телеканалі «FOX».

Серія «Сімпсонів»
«Війна через мистецтво»
англ. The War of Art
Сімпсони виявляють цінність купленої картини
Сімпсони виявляють цінність купленої картини
Сезон № 25
Серія № 545
Перший показ 23 березня 2014
Сценарій Роб Лазебник
Режисер(и) Стівен Дін Мур
Виконавчий продюсер Метт Селман і
Ел Джін
Код виробника SABF10
Запрошені зірки
Макс фон Сюдов в ролі Клауса Циґлера
Хронологія
Попередня Наступна
The Winter of His Content You Don't Have to Live Like a Referee
Сезон 25
Список серій

Сюжет

Ліса дуже хоче морську свинку, тож після певних обговорень батьки купують їй. Якось нова морська свинка втікає зі свого загінчику і пробирається у стіну. Вона знищує картину у вітальні Сімпсонів.

Сімпсони вирішують купити нову картину на гаражному розпродажі. Мардж закохується у прекрасну картину Ван Гутенів, яку Гомер купує за 20 доларів.

Коли вдома Мардж знімає рамку, то виявляє, що на картині є підпис Йохана Олденвельдта, відомого художника. За оцінками оцінювача мистецтва, на аукціоні це може принести від 80 до 100 тисяч доларів. Мардж хоче поділитися виручкою від продажу з Ван Гутенами, але Гомер не погоджується. Він каже, що Сімпсони повинні спершу подбати про власне фінансове забезпечення і тримати продаж у таємниці від них. Розмову підслуховує Мілгаус і розповідає батькам. Ван Гутени публічно обурюються на Сімпсонів через таємницю, що викликає загальноміський поділ думок, підтримати Сімпсонів чи Ван Гутенів.

Несподівано на аукціон приходить Дон, колишня коханка Кірка, і стверджує, що той забрав у неї картину. Аукціон призупинено до встановлення права власності. Зрештою, Кірка виганяє дружина

Він розповідає Гомеру, що придбав картину на острові Ісла-Верде в Пуерто-Рико і, насправді, Картина ніколи не належала Дон. Гомер і Ліса їдуть на острів, до кафе, в якому Кірк здійснив покупку. Вони підтверджують слова Кірка та законність покупки Гомера. Коли Гомер починає святкувати, один із клієнтів його перебиває і стверджує, що є справжнім автором картини. Він виявляється Клаусом Циґлером, фальсифікатором творів мистецтва, який обдурив художні галереї по всьому світу, бездоганно наслідуючи техніки інших живописців. Хоча Ліса заперечує проти практики Циґлера, він переконує її, що його підробки приносять задоволення людям, які їх бачать. Гомер платить йому за створення трьох нових картин для вирішення ситуацій: сімейний портрет для Ван Гутенів, нову картину вітрильника для вітальні Сімпсонів та гірку картину з автоматом для Гомера.

У фінальні сцені показано коротку історію «Струпо», галюциногенного алкогольного напою, що викликає звикання, приготованого на острові Ісла-Верде.

Виробництво

Французька студія, де запрошена зірка Макс фон Сюдов записував свої репліки, відмовлялась надсилати аудіодоріжки, допоки чек від «Fox» не було підтверджено.

Жарт про камені, які летіли у вікно Сімпсонів за чи проти них, написав сценарист Майк Скаллі.

Цікаві факти і культурні відсилання

  • Серія перегукується з низкою реальних мистецьких історій, включно зі справою Вольфганга Белтраккі, засудженого німецького фальсифікатора мистецтва, а також зі справою про пейзаж П'єра-Огюста Ренуара, придбаний на барахолці за 7 доларів[1].

Ставлення критиків і глядачів

Під час прем'єри на каналі «Fox» серію переглянули 3,98 млн осіб з рейтингом 1.9, що другим найпопулярнішим шоу тої ночі на каналі «Fox», після «Сім'янина»[2].

Денніс Перкінс з «The A.V. Club» дав серії оцінку B, сказавши, що серія «схожа на ранніх Сімпсонів у вихідний день ― приємно забути. За винятком того, що якби у старому шоу був поганий епізод одного тижня, це було надійною ставкою, що наступний буде кращим. Зараз є невтішне відчуття, що серії тихої компетентності без будь-яких серйозних помилок буде достатньо». Він додав, що, незважаючи на одну з ряду дорікань щодо нещодавніх Сімпсонів, щодо «незацікавленості акторським складом», у цьому епізоді було зрозуміло, що Ярдлі Сміт віддала 100 % [зусиль в озвучуванні] Лісі в її одержимості морськими свинками[3].

Тоні Сокол з «Den of Geek» дав серії чотири з п'яти зірок, сказавши:

Я вже говорив і ще раз скажу, що «Сімпсони» піднімаються над усіма нинішніми телевізійними комедіями… «Сімпсони», як правило, бідні на жарти… Вони використовують менш актуальні сюжети, подріблені для загальної вищої якості комедії[4].

Він додав, що епізод розкриває «красу підробки»[4].

Тереза Лопес з «TV Fanatic» дала серії дві з п'яти зірок, сказавши, що «хоча серія чітко зосереджена і прониклива поглядом на те, як гроші можуть зруйнувати стосунки, їй не вистачало необхідного гумору, щоб збалансувати важкі уроки». Вона також зазначила, що «легко зрозуміти, як картина легко розділяє весь Спрінґфілд. Ми напевно можемо зрозуміти обидві сторони дискусії»[5].

У січні 2015 року сценарист серії Роб Лазебник був номінований на премію «Енні» у категорії «Найкращий сценарій анімаційної програми»[6].

Згідно з голосуванням на сайті The NoHomers Club більшість фанатів оцінили серію на 4/5 із середньою оцінкою 3,81/5[7].

Примітки

  1. David NG (24 березня 2014). 'The Simpsons': A lesson in art forgery, with Max von Sydow. Los Angeles Times (англ.). Процитовано 2 квітня 2021.
  2. Sunday Final Ratings: ‘America’s Funniest Home Videos’, ‘Once Upon a Time’, ‘American Dad’ & ‘The Mentalist’ Adjusted Up; ’60 Minutes’, ‘Revenge’ & ‘The Good Wife’ Adjusted Down - Ratings | TVbytheNumbers. web.archive.org. 25 березня 2014. Процитовано 2 квітня 2021.
  3. The Simpsons: “The War Of Art”. TV Club (англ.). Процитовано 2 квітня 2021.
  4. The Simpsons: The War of Art , review. Den of Geek (англ.). 24 березня 2014. Процитовано 2 квітня 2021.
  5. Lopez, Teresa (23 березня 2014). The Simpsons Review: Where are the Laughs?. TV Fanatic (англ.). Процитовано 2 квітня 2021.
  6. 42nd Annual Annie Awards - Outstanding Achievement, Writing in an Animated TV/Broadcast Production (укр.). Процитовано 14 квітня 2021.
  7. R&R: The War of Art (SABF10). No Homers Club (англ.). Процитовано 2 квітня 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.