UA: Буковина

Фі́лія АТ НСТУ «Чернівецька регіона́льна дире́кція» (раніше — Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія, Чернівецька ОДТРК, ООДТРК) — українська обласна суспільна телерадіокомпанія, головний регіональний медіамовник Чернівецької області. Розташована у Чернівцях.

«UA: Буковина»
Філія ПАТ «НСТУ» «Чернівецька регіональна дирекція»
Країна  Україна
Місто реєстрації Чернівці
Зона мовлення Чернівецька область
Час мовлення 24 години на добу
Формат зображення SD 16:9
Мультиплекс (DVB-T2) MX-5
Засновник Державний Комітет телебачення і радіомовлення України
Власник(и) Державний Комітет телебачення і радіомовлення України
Керівник(и) Ольга Гришин-Грищук, Максим Волошин
Заснована 1940
Ранні назви ТРК «Буковина» (199?—2018)
Мова мовлення українська
Інтернет https://cv.suspilne.media
Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія, серпень 2009 року
Логотип радіостанції «Буковина»

З 1 жовтня 2018 року є філією українського Суспільного мовлення — Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Загальні дані

Телеканал «UA:Буковина» і Українське радіо Буковина розташовані за адресою:

вул. Головна, буд. 91, м. Чернівці—58001, Україна[1].

Студії містяться в технічно переобладнаній будівлі за адресою:

вул. Братів Руснаків, буд. 3, м. Чернівці—58001, Україна

Редакції працюють у спеціально зведеній будівлі за адресою:

вул. Ірини Вільде, буд. 5, м. Чернівці—58001, Україна

Менеджерка філії — Ольга Гришин-Грищук, продюсер — Максим Волошин[2].

Історія компанії

Телевізійне мовлення в Чернівцях було розпочате у 1961 році. На базі діючого радіоцентру був організований телецентр.

Будівництво будівлі й монтаж телевізійної вежі розпочалися ще на рік раніше (1960) на горі Цецино. До жовтня 1961 року були завершені усі будівельні та монтажні роботи.

У будівлі телецентру містився тимчасовий апаратно-студійний комплекс з телевізійною студією 28 м² i малопотужний телевізійний передавач ТРСА. Перша телевізійна передача відбулася 25 жовтня 1961 року.

У квітні 1963 року було розпочато будівництво (реконструкція старої будівлі з прибудовою) нового студійного комплексу по вулиці Братів Руснаків, 3 (колишня вулиця Комунарів). У жовтні того ж (1963) року була впроваджена в експлуатацію радіорелейна лінія Р-60, по якій Чернівецька область отримала програму Центрального телебачення СРСР.

20 травня 1967 року нова телестудія чернівецького обласного телебачення була впроваджена в експлуатацію.

У 1981 році ропочався поступовий перехід на телевізійне мовлення в кольоровому зображенні (перші передачі записані в новому форматі були дитячими, як, наприклад «Чарівне горнятко»). В цьому ж році була впроваджена в експлуатацію пересувна відеозаписуюча станція, яка дала можливість проводити відеозапис з будь-якого об'єкта Чернівецької і сусідніх областей.

За час свого існування, в ЧОДТРК декілька разів проводилася заміна телевізійного обладнання, оновлювалось радіомовне обладнання, впроваджувались нові технічні засоби виробництва, змонтована і впроваджена станція комп'ютерної графіки.

Суспільне телебачення є основним новинним телересурсом про події Чернівецького краю в регіоні, Постійно триває поступове переоснащення матеріально-технічної бази радіо- i телевізійного мовлення, оновлення тематики й інформаційного наповнення телекомпанії.

Програмне наповнення мережі телемовлення

Створене в жовтні 1961 року Чернівецьке обласне державне телебачення за час, що минув, зусиллями своїх творчих кадрів: талановитими редакторами, режисерами та іншими працівниками, створила справжній «телелітопис» Буковини, набула великого досвіду підготовки телевізійних програм, які свого часу прикрашали Інтербачення, колишній всесоюзний телевізійний екран, програми УТ-1 і УТ-2.

Чернівецьке телебачення завжди брало найактивнішу участь в культурному житті Буковини й країни в цілому, було співзасновником і автором найяскравіших мистецьких телевізійних акцій у регіоні. Чернівецькі телевізійники першими в Україні запровадили передачі прямого ефіру, з телефонним контактом із телеглядачами. Буковинські телевізійники пишаються тим, що вони безпосередньо причетні до творчого зростання багатьох талановитих і відомих людей України, таких як Володимир Івасюк, Назарій Яремчук, Іван Миколайчук, Василь Зінкевич, Ян Табачник, Герой України Софія Ротару, перший Президент України Леонід Кравчук[3].

Довголітньою ведучою на каналі була заслужена артистка України Боровкова Олександра Степанівна.

Зараз (кінець 2000-х років), як і протягом усього свого існування, в програмах Чернівецького обласного телебачення висвітлюються політичні, економічні, культурні новини життя краю, країни та світу.

Серед програм Чернівецької ОДТРК, що постійно транслюються в місті та області (станом на кінець 2000-х років):

  • інформаційні: «Бізнес і час», «Україна — НАТО» та інші;
  • громадські та суспільно-політичні: «Толока», «Ради і громада» та інші;
  • культурні: «Палітра», «Святині Буковини», «Роздуми про сокровенне» та інші;
  • журналістські розслідування та тематичні: «Будьте здорові», «Невигадані історії»;
  • розважальні: «На музичній хвилі», «Країна Талантів»;
  • родинні та дитячі: «Буковинчики-Веселинчики», «Буковинська родина».

У структурі обласної держтелерадіокомпанії функціонує Головна редакція мовлення румунською мовою. Обсяг мовлення її становить майже 25% від загального обсягу телевізійних програм та проводового радіомовлення ЧОДТРК.

Журналісти

Цікаві факти

  • У вересні 1970 року на Театральній площі міста Чернівці у прямому ефірі телепрограми «Камертон доброго настрою» прозвучала прем'єра пісні, що судилося стати радянським хітом і українським нітленним шлягером на всі часи «Червона рута» Володимира Івасюка.
  • У 1971 році була створена спільна передача студії чернівецької телестудії та радянського центрального телебачення «Алло, ми шукаємо таланти» — під час показу якої буковинську «Смерічку», якою керував Левко Дутківський (нині Народний артист України), вперше побачило широке коло телеглядачів.
  • У 1976 році відбулася велика історична подія для Чернівецької телестудії — монтаж і введення в дію апаратної відеозапису. У архіві ЧОДТРК збереглась перша передача, перший відеосюжет, записаний за участю гурту «Червона Рута» і його солістки Софії Ротару, над якою працювала вже творча група.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.