Żywiołak

Żywiołak (читаємо «Живьолак», за правописом «Живйолак») польський музичний гурт, який грає у народному (слов'янському) стилі.

Żywiołak
2009 р. Концерт на фестивалі в Катовицях
Основна інформація
Жанр Рок-музика, фолк
Роки 2005
Країна  Польща
Місто Варшава, Польща
Лейбл Karrot Kommando
www.zywiolak.pl

Żywiołak у Вікісховищі

Музика

Музика гурту — це фолк, панк, рок, акустичний транс-техно або драм-енд-бейс. Він також користується елементами музики: даб, чіл-аут, ембієнт, а також звуками давніх відновлених інструментів, «винаходами» нової техніки та архаїчними і сучасними вокальними техніками.

Історія

Група утворена на початку січня 2005 року — спочатку як дует двох музикантів: Роберт Яворський — раніше грав у: ich troLe або Warsaw Village Band — і Роберт Василевський — гітарист групи Open Folk. До них приєдналися дві співачки: Анна Піотровська з гурту Goście z nizin і Ізабела Бира з гурту Detonacja, і фахівець етнічних ударних інструментів — Мацей Лабудзкий фронтмен групи Mistik Madżonga.

Дебютний виступ групи Żywiołak відбувся у варшавському клубі «Філософська кухня» 8 грудня 2005 року. На наступний день група бере участь у XV Міжнародному фестивалі народної музики «Народні Миколайки» у Любліні, де отримала приз глядачів.

8 січня 2006 року Żywiołak виступає в телестудії в Любліні у зв'язку з Великою Оркестрою Різдвяної Допомоги. Наступні концерти групи — в основному, в музичних клубах Польщі у Варшаві, Любліні, Лодзі.

У квітні 2006 року група виграла Гран-прі Фестивалю народної музики польського радіо «Нова Традиція». У 2007 році Żywiołak завдяки видавництва Karrot Kommando випустив максі-сингл Музика психоделічної свитезянки.

Наступні нагроди: Гран-прі «Міжнародного фестивалю гри на давніх інструментах і чимбудь» в Гданському Старогарді і перший приз в огляді рок-груп «Молоді Вовки Ребеля», організований варшавським клубом «Стодола».

У червні 2007 року до групи включається новий перкусист Мацей Димек, а в серпні 2008 року Ізабела Бира йде на материнську відпустку, заступає її Моніка Садковська.

Żywiołak був одним із 13 гуртів номінованих до польського фіналу конкурсу Євробачення 2008. Команда підготувала пісню Ніч Купали, але в кінцевому підсумку була дискваліфікована. Тому що, група гралиа пісню перед 1 жовтня 2007 року (правила конкурсу забороняють публікації пісні до 1 жовтня).

Впливи

Музиканти групи користуються народною демонологією. Дохристиянські вірування, які стали основою для міфів, часто використовують музиканти по всьому світі. Зацікавлені фольклором і археологією члени групи вирішили втілити в життя істоти рідних легенд й казок — елементи властиві слов'янської міфології. Розмальовування великодніх яєць, танення Маржани, не вітати на порозі, або стукати у нефарбовані деревини це найкращі приклади «язичницької» практики в сучасному світі. Вся ця народна традиція стала основним натхненням для музикантів групи Żywiołak.

Слово żywiołak походить від слова żywioł (стихія, елемент, порівн. з укр. «живло»[1]). Тобто це «дух стихії», «стихійник», «елементал». Однойменні істоти трапляються, наприклад, у фентезійних творах польського письменника Анджея Сапковського[2][3], а також у відеограх «Відьмак 2» й «Відьмак 3» за мотивами цих творів.

Склад гурту

  • Роберт Яворський — колісна ліра, альт, лютня, електрогітара, дримба, вокал
  • Ізабела Бира — вокал, шекер
  • Роберт Василевський — бас-гітара, лютня, електрогітара, вокал
  • Анна Піотровська — вокал, джембе
  • Мацей Димек — барабан, тарілки, перкусія
  • Моніка Садковська — вокал, перешкаджаючі інструменти
  • Агнешка Бінек — скрипка, альт скрипка, вокал

Дискографія

  • Музика психоделічної світезянки (EP, 2007)
  • Нова Екс-традиція (2008)
  • Нова Мікс-Традиція (2010)

Примітки

  1. Гасло «живло» в 11-томному словнику української мови (1971).
  2. Сапковський, Анджей (2016). Останнє бажання. Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля». с. 155. ISBN 978-617-12-0986-2.
  3. Сапковський, Анджей (2007). Lux Perpetua. Київ: Зелений пес: Гамазин. с. 203. ISBN 978-966-2938-55-5.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.