Європейське агентство з безпечності харчових продуктів

Європейське агентство з безпечності харчових продуктів (англ. European Food Safety Authority) агентство Європейського союзу, яке надає незалежні консультації та інформацію щодо існуючих та можливих ризиків, пов'язаних з харчовими продуктами й кормами. Діяльність агентства охоплює всі питання прямого й непрямого впливу на безпечність харчових продуктів і кормів, а також здоров'я тварин і рослин. Агентство підтримує Європейську комісію, Європейський парламент та країни-члени в їх прагненні приймати своєчасні та ефективні рішення щодо управління ризиками, які повинні забезпечувати захист здоров'я й інтересів європейських споживачів, безпечність харчових продуктів та кормів. Агентство працює з громадськістю стосовно всіх питань, які входять в його компетенцію, на відкритій і прозорій основі. Європейське агентство з безпечності харчових продуктів засновано 2002 року. Його штаб-квартира знаходиться в місті Парма, Італія.

European Food Safety Authority
Європейське агентство з безпечності харчових продуктів
Штаб-квартира організації в Пармі
Абревіатура EFSA
Тип агентство ЄС[1]
food safety organizationd
науково-дослідний інститут[2]
видавець відкритого доступуd
Засновано 21 лютого 2002
Країна  Італія
Штаб-квартира Парма
Офіс голови Q65592915?[3]
Керівник Бернгард Урлd[3]
Друкований орган EFSA Journald
Штат працівників 435 осіб[1]
Вебсайт efsa.europa.eu

 Європейське агентство з безпечності харчових продуктів у Вікісховищі

Завдання

Згідно Регламенту № 178/2002 Європейського парламенту й Ради від 28 січня 2002 року, Агентство має наступні завдання:

  • розробка і надання зацікавленим сторонам наукових висновків з питань, що стосуються безпечності харчових продуктів і кормів;
  • заохочення розробки кращих методів оцінки ризиків в сферах, що відносяться до місії Агентства;
  • пошук та аналіз науково-технічних даних в будь-яких сферах, які безпосередньо або опосередковано пов'язані з безпечністю харчових продуктів та кормів;
  • надання за запитом Єврокомісії науково-технічної підтримки задля врегулювання криз в сфері безпечності харчових продуктів і кормів;
  • надання громадськості зрозумілої, надійної та об'єктивної інформації в сферах, які відносяться до його місії.

Структура

Агентство складається з чотирьох органів:

  • Управлінська рада: створює бюджет, затверджує щорічну робочу програму. Рада відповідає за успішну співпрацю агентства з партнерами всередині й зовні ЄС.
  • Виконавчий директор: відповідає за оперативні, кадрові питання й за розробку програм роботи після консультацій з органами й членами ЄС; назначається Адміністративною радою на п'ятирічний термін.
  • Консультативний форум: допомагає виконавчому директору. Складається з представників компетентних органів держав-членів, які виконують завдання, аналогічні завданням агентства; спостерігачів від ряду держав (Норвегія, Ісландія, Швейцарія) й від Єврокомісії. Збирається не рідше чотирьох разів на рік.
  • Науковий комітет і наукові групи, кожна в своїй сфері, надають наукові висновки та рекомендації. Складаються з висококваліфікованих спеціалістів. Науковий комітет координує наукову роботу та готує науковий висновок, якщо питання стосується декількох груп або не стосується жодної. Науковий комітет складається з голів наукових груп і шести незалежних експертів, які не входять до складу наукових груп. Рішення наукового комітету та наукових груп приймаються більшістю голосів і до них додаються думки меншості.

На початок 2019 року в Європейському агентстві з безпечності харчових продуктів працювало приблизно 450 осіб.

Членство й механізм фінансування

Європейське агентство з безпечності харчових продуктів — незалежна організація, діяльність якої фінансується майже повністю з бюджету ЄС. Агентство працює окремо від Європейської комісії, Європейського парламенту й держав-членів. Бюджет на 2019 рік був визначений у розмірі 80 млн євро.

Члени

Національні органи безпеки харчових продуктів наступних країн є членами мережі координаторів EFSA:

Спостерігачі

Національні органи безпеки харчових продуктів наступних країн є спостерігачами мережі координаторів EFSA:

Журнал

Науковий висновок Європейського органу з безпеки харчових продуктів публікується в науковому онлайн-журналі з відкритим доступом EFSA. Він стосується оцінки ризику стосовно продуктів харчування та кормів, включаючи харчування, здоров'я й добробут тварин та здоров'я й захист рослин[4].

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.