Іконніков Микола Миколайович

Мико́ла Микола́йович Іко́нніков (нар. 5 березня 1879(18790305), Київ — † 10 вересня 1957, Барнаул) — композитор, музичний педагог, засновник, керівник і викладач Київської музично-драматичної школи М. Іконнікова (1905—1909).

Іконніков Микола Миколайович
Народився 5 березня 1879(1879-03-05)
Київ
Помер 10 вересня 1957(1957-09-10) (78 років)
Барнаул
Діяльність піаніст, педагог
Відомий завдяки Засновник Музично-драматичної школи М. Іконнікова
Батько Микола Михайлович Іконніков, інженер-технолог
Мати Августа Вільгельмівна Штейнгель
Родичі дід Михайло Іконніков, архітектор

Життєпис

Микола Іконніков народився 5 березня 1879(18790305) в Києві в дворянській сім'ї інженера-технолога Миколи Михайловича і Августи Вільгельмівни (дівоче прізвище Штейнгель) Іконнікових. Його дід Михайло Степанович Іконніков був київським губернським архітектором. Брат діда, Володимир Степанович Іконников був видатним вченим — істориком, академіком.

Батьки дали Миколі якісну домашню початкову освіту, на базі якої він пройшов курс однієї з київських гімназій.

У 1895—1898 роках він навчався в Музично-драматичній школі Станіслава Блуменфельда, а пізніше, можливо, брав уроки композиції в Музичному училищі Київського відділення Російського музичного товариства. У 1900—1901 роках викладав фортепіанну гру в одному з музично-драматичних училищ.

За архівними даними, 1903 року Микола Іконніков захистив у Парижі дисертацію і став «професором загальної космогнозіі», а в серпні 1906 року — «професором музичних наук».

1905 року створює в Києві музично-драматичну школу, в якій він одночасно був і директором і викладачем фортепіанної гри.

Під час революції 1905—1907 він видає в Києві газету «Вісник свободи», де намагається давати об'єктивну оцінку подіям, що відбувалися в країні. В цей же час, він викладає математику, фізику та хімію на курсах в Києві і в гімназії науково-просвітницького товариства в Святошині.

Микола Іконніков помер 10 вересня 1957 року в Барнаулі від дистрофії і паралічу серця. Його численні папери були викинуті на звалище, де їх виявили сусіди і передали в Центр зберігання архівного фонду Алтайського краю.

Особистий фонд М. М. Іконнікова в ЦХАФ АК (Р-913) складається з 85 справ. Дослідником біографії М. М. Іконнікова є Андрій Колесников, кандидат історичних наук, головний археограф відділу інформації та публікації документів управління архівної справи Алтайського краю.

Приватна музично-драматична школа М. Іконнікова

1905 року Микола Іконніков створює в Києві музично-драматичну школу, в якій він одночасно був і директором і викладачем фортепіанної гри. Адреса школи: вул. Рейтарська, 45.

Плата за навчання у школі за місяць становила 11 крб., для незабезпечених — 8 крб.

Тут викладалися теорія композиції, фортепіано, інструментовка, диригування, хоровий спів, оперний спів, оркестрові інструменти, в тому числі й духові.[1]

Серед викладачів школи був, зокрема, відомий музичний педагог того часу К. Воут, який викладав інструментовку, оркестровку, диригування, оркестрові інструменти.

Школа діяла до 1909 року.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.