Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії імені В. П. Кухаря НАН України

Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (ІБОНХ НАН України) науково-дослідний інститут у Києві. Заснований у 1987 році за ініціативою та активною участю академіка НАН України Валерія Кухаря. Знаходиться за адресою вулиця Мурманська, 1.

Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України
Основні дані
Засновано 1987
Приналежність НАН України
Контакт
Ключові особи Директор — Вовк Андрій Іванович
Адреса 02660, Київ-94, вул. Мурманська,1
Вебсторінка bpci.kiev.ua
Мапа

Основні напрямки діяльності інституту: хімія біологічно-активних пептидів, білків, нуклеїнових кислот та їх компонентів; хімічні моделі біологічних процесів, синтезу і вивчення біологічних властивостей нових регуляторів для застосування в медицині і сільському господарстві; розробка наукових синтезу і технології одержання важливих продуктів і матеріалів з нафти; екологічні дослідження.

Корпус №2 Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії на Харківському шосе, 50

Інститут має наукові досягнення світового рівня, а саме:

  • розробка методів синтезу структурних аналогів природних амінокислот, пептидів, біоактивних азотовмісних гетероциклічних основ та елементорганічних сполук;
  • розробка принципово нових підходів до класифікації фізіологічно активних речовин, аналіз залежності їх структури та реакційної здатності;
  • дослідження механізмів функціонування тромбіну, ліпоксигеназ та інших ферментів, білків та пептидів;
  • вивчення антигенної будови капсидних білків вірусів рослин;
  • металокомплексний та металокластерний каталіз в радикальних реакціях окиснення органічних сполук;
  • концепція активації парафінів по метиленових групах в реакціях алкілування, ізомеризації, ароматизації, крекінгу;
  • створення каталізатора ізомеризації вуглеводнів на основі природних цеолітів.

Установа видає науковий журнал «Каталіз та нафтохімія».

В структурі інституту діють 18 наукових відділів і 10 лабораторій. Функціонує спеціалізована вчена рада по захисту дисертацій. На базі Інституту засновано Центр колективного користування науковим обладнанням «Інфрачервона Фур'є спектроскопія». Чисельність працівників становить понад 300 чоловік.

Література

  • Вакулишин С., Василенко Л. Деснянський район: Із глибини століть — у сьогодення. — Довідково-інформаційне видання. — Київ, 2006. — С. 85.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.