Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України

Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України — науково-дослідна установа Національної академії педагогічних наук України.

Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України
Основні дані
Засновано 24 листопада 1993
Приналежність НАПН України
Сфера педагогіка, освіта
Контакт
Ключові особи Лук'янова Лариса Борисівна
Адреса 04060, Київ, вул. М. Берлинського, 9
Вебсторінка ipood.com.ua

Історія

Інститут створений відповідно до Постанови Президії НАПН України 24 листопада 1993 року. Весь час діяльності закладу удосконалюється структура та кадрове забезпечення.

Структура Інституту

Наукові відділи:

  • Відділ андрагогіки
  • Відділ теорії і практики педагогічної освіти імені І. Зязюна
  • Відділ психології праці
  • Відділ зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих

Наукові центри:

  • Кафедра ЮНЕСКО
  • Центр підвищення кваліфікації
  • Психологічний консультативно-тренінговий центр
  • Академія педагогічної майстерності та навчання дорослих
  • Центр порівняльної професійної педагогіки

В штаті Інституту працює 83 наукових працівники: з них 3 академіки, 3 члени-кореспонденти НАПН України, 25 докторів та 32 кандидати наук.

В установі функціонують аспірантура і докторантура, дві спеціалізовані вчені ради. За час діяльності спеціалізованими вченими радами розглянуто 487 дисертацій: 99 — на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук, 6 — доктора психологічних наук, 323 — кандидата педагогічних наук, 59 — кандидата психологічних наук.

Наукова діяльність

Провідні вчені, які працюють в інституті, є засновниками та керівниками наукових шкіл з проблем педагогіки і психології професійної освіти. Результати планових науково-дослідних робіт за останні п'ять років висвітлені майже у 2000 друкованих працях, у тому числі: 47 монографіях, 95 підручниках і навчальних посібниках, понад 100 методич­них посібниках та рекомендаціях, 62 збірниках наукових праць тощо.

Науковці Інституту досліджують і розробляють найсучасніші технології професійної педагогічної освіти та освіти дорослих. Уперше в Україні запроваджено дослідження проблем порівняльної професійної педагогіки і психології в країнах Європи і Америки, проблем мистецької освіти, теорії і практики педагогічної майстерності, педагогічних інноваційних технологій неперервної професійної освіти, андрагогіки, професійного виховання.

Інститут виступив ініціатором та основним розробником вагомих для розвитку української освіти документів, що визначають стратегію і тактику на багато років. Такими є «Концепція педагогічної майстерності», «Концепція педагогічної освіти», «Концепція професійно-художньої освіти», «Концепція розвитку професійно-технічної (професійної) освіти в Україні», "Державної програми «Вчитель».

Фахові періодичні видання Інституту

  • міжнародний фаховий журнал «Порівняльна професійна педагогіка»
  • збірник наукових праць «Освіта дорослих: теорія, досвід, перспективи»
  • збірник наукових праць «Естетика і етика педагогічної дії»
  • науково-методичний журнал «Педагогіка і психологія професійної освіти»
  • електронний науковий фаховий журнал «Імідж сучасного педагога»

Міжнародні зв'язки

Широким є співробітництво з Комітетом педагогічних наук Польської академії наук, Люблінським університетом ім. М.Кюрі-Склодовської, Вищою педагогічною школою в Кельце, Пьотркові Трибунальським, Академією імені Яна Длугоша в Ченстохові, Радомською Політехнікою ім. К.Пуласького (Польща), кафедрою «Гендер і культура» Центрально-Європейського університету (Будапешт, Угорщина), Центром освітніх технологій штату Айова (США), Університетом м. Веллінгтон (Нова Зеландія), Українським Вільним Університетом у Мюнхені (Німеччина) та ін.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.