Іній

І́ній — шар кристалів льоду, який утворюється на горизонтальних поверхнях (ґрунті, предметах, сніговому покриві) шляхом десублімації водяної пари внаслідок їхнього радіаційного вихолоджування до від'ємних температур. Це один з видів твердих атмосферних опадів.

Паморозь на кропиві

Утворюється в ясні безвітряні ночі в холодну пору року (за температур нижчих від 0 °С) замість роси.

Найбільш сприятливими для утворення інею є ясні безвітряні ночі та шорсткі поверхні тіл, що мають малу теплопровідність (наприклад, дерев'яні лави, відкритий ґрунт тощо). Слабкий вітер, який зумовлює зіткнення з холодною поверхнею все нових мас вологого повітря, вельми сприяє утворенню інею, а сильний вітер є перешкодою цьому процесу.

Коли морози слабкі, то кристали інею мають форму шестикутних призм, у разі помірних морозів — пластинок, а за сильних — тупих голок.

У побуті іній часто не відрізняють від кристалічної паморозі, яка утворюється на проводах, сучках дерев, окремих травинках тощо.

Див. також

Джерела

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.