АвтоЗАЗ

АвтоЗАЗ — українська компанія з виробництва автомобілів. Компанія була заснована в 1975 році, як виробниче об'єднання, і холдинг включав Мелітопольський моторний завод, Іллічівській завод автоагрегатів та ряд інших виробничих потужностей автомобільної промисловості в містах Луцьк (ЛуАЗ) і Херсон. У 1990-х роках компанія змінила форму власності, ставши акціонерним товариством, хоча 100 % акцій залишилося за урядом.

ВАТ «АвтоЗАЗ»
Тип Відкрите акціонерне товариство
Форма власності відкрите акціонерне товариство
Галузь Автомобільна промисловість
Спеціалізація виробництво автомобілів
Попередник(и) Виробниче об'єднання «АвтоЗАЗ»
Наступник(и)
(спадкоємці)
ЗАТ «ЗАЗ»
Засновано

1975 - виробниче об'єднання «АвтоЗАЗ»;

1990рр - ВАТ «АвтоЗАЗ»
Засновник(и) уряд
Закриття (ліквідація) 2002 (злиття з «УкрАВТО»)
Територія діяльності Україна
Холдингова компанія Українська автомобільна корпорація
Структурні підрозділи

Мелітопольський моторний завод (ГРП АвтоЗАЗ-Мотор),
Іллічівській завод автоагрегатів,
ЛуАЗ

і ряд інших виробничих потужностей автомобільної промисловості

У 1998 р. «АвтоЗАЗ» створив спільне підприємство з компанією «Daewoo Motors», під назвою «АвтоЗАЗ-Daewoo» (АвтоЗАЗ-ДЕУ). Після банкрутства «Daewoo Motors», в 2001 році, вона була викуплена компанією «General Motors», проте General Motors відмовився від придбання зарубіжних філій виробництва, в тому числі «АвтоЗАЗ-Daewoo».

Корпорація «УкрАВТО» викупила «АвтоЗАЗ» (з 2000-х років державні 82% акцій «АвтоЗАЗ» було довірено українській автомобільній корпорації («УкрАВТО»), в 2002 році корпорація купила ці акції і злилася з «АвтоЗАЗ»), а частка Daewoo в СП «АвтоЗАЗ-Daewoo» була пізніше викуплена швейцарською інвестиційною компанією «Hirsch & CIE» в 2003 році.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.