Автомонов Григорій Григорович

Григорій Григорович Автомонов (1793, Санкт-Петербург 1850, Миколаїв) — військовий і державний діяч Російської імперії, полковник.

Автомонов Григорій Григорович
Народився 1793
Санкт-Петербург, Російська імперія
Помер 1850
Миколаїв, Херсонська губернія, Російська імперія
·туберкульоз
Громадянство Російська імперія
Національність росіянин
Діяльність військовослужбовець
Учасник Французько-російська війна 1812
Посада Поліцмейстер
Військове звання полковник
Нагороди

Біографія

Народився в купецькій сім'ї. Отримав гарну домашню освіту і готувався продовжити навчання в комерційній школі німецького міста у Пфальці, але через початок війни з Наполеоном мрія не здійснилася. Записався добровольцем в санкт-петербурзьке ополчення, з 1812 служив солдатом в лейб-гвардії Гренадерському полку. За відмінність по службі був переведений в прапорщики. Учасник великих битв 1812—1814 років — від Бородінської до Паризької.

Метричні дані про смерть поліцмейстера.

В 1814 на кораблі «Принц Густав» ескадри віце-адмірала Романа Кроуна здійснив плавання від Любека до Кронштадта.

В 1827 в чині майора вступив до Чорноморського морського відомства, командував 12-м робочим екіпажем в місті Миколаєві.

З 1829 поліцмейстер, з 1830 затверджений миколаївським поліцмейстером. У 1835 на основі першого плану попереднього поліцмейстера Павла Івановича Федорова розробив проєкт найменуваннь вулиць Миколаєва (затвердженого Михайлом Петровичем Лазарєвим), розширивши його і доповнивши[1].

Помер на службі від сухоти 4 (16) грудня 1850 року.

Автомонов і Казарський

16 червня 1833 року в Миколаєві раптово помер 35-річниий герой російсько-турецької війни 1828—1829 років Олександр Казарський, що був направлений для проведення ревізії та перевірки тилових контор і складів в чорноморських портах. Начальник Третього відділення імператорської канцелярії і шеф жандармів Олександр Бенкендорф, що проводив розслідування, направив імператорові Миколі I записку, в якій повідомляв, що дядько Казарського Моцкевич, залишив йому в спадок 70 тисяч рублів, шкатулка з якими була розграбована за участю миколаївського поліцмейстера Автомонова. За свідченням графа Бенкендорфа, Казарський збирався відшукати винного. Бенкендорф стверджував, що Автомонов мав стосунки з дружиною капітан-командора Михайловою, приятелька якої, Роза Іванівна, мала близькі стосунки з якимсь аптекарем. Саме пообідавши у Михайлової, Казарський випив чашку кави і відчув себе погано, після чого помер.[2] Своїм друзям, які, почувши про те, що Казарський помирає, негайно до нього приїхали, він тільки встиг сказати «Мерзотники мене отруїли», після чого помер у страшних муках.[3] У своїй записці Бенкендорф також пише, що слідство Грейга у справі про смерть Казарського нічого не відкрило і інше слідство навряд чи буде успішним, оскільки Автомонов, участь якого у змові проти Казарського підозрював граф, є близьким родичем генерал-ад'ютанта Лазарєва[2].

Примітки

  1. Автомонов Григорій Григорович. Архів оригіналу за 7 вересня 2014. Процитовано 6 вересня 2014.
  2. Записка графа Бенкендорфа от 8 сентября 1833 года. Морской сборник № 12-1907 год. Неофициальный отдел, «Собственноручные резолюции Императора Николая I. Архів оригіналу за 29 січня 2012. Процитовано 17 березня 2011. (рос.)
  3. Максим Калашников. Воруют! Чиновничий беспредел, или Власть низшей расы
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.