Адольф Шнюрле

Адольф Шнюрле (нім. Adolf Schnürle; 24 травня 1897 10 листопада 1951) — німецький інженер, конструктор двигунів внутрішнього згоряння.

Адольф Шнюрле
Народився 24 травня 1897(1897-05-24)
Помер 10 листопада 1951(1951-11-10) (54 роки)
Країна  Німеччина
Діяльність інженер
Знання мов німецька

Загальні відомості

У 1924 році в Штутгартському політехнічному інституті захистив дисиртацію по темі: «Теоретико-термічні дослідження процесу перетворення тепла в механічну роботу при використанні твердих палив». У 1925 році для свого роботодавця Klöckner-Humboldt-Deutz А. G. («KHD»), (акціонерне товариство Клекнер-Хумбольд-Дойтц) він розробив систему трьохканальної продувки для двотактних двигунів.

У 1932 році фірма DKW придбала ліцензію Адольфа Шнюрле на метод петлевої продувки циліндра двотактного двигуна та ексклюзивне право його використання в своїх бензинових двигунах. Цей патент зробив революцію в моторобудуванні.

У 1935 році Шнюрле розробляв на фірмі KHD дизельні авіаційні двигуни які мали б конкурувати з опозитними моторами фірми Junkers. Пізніше заснував власну фірму з розробки авіаційних двигунів «Adolf Schnürle Motorenkonstruktion/ Stuttgart».

В даний час на теологічному факультеті Еверхард-Клаус-університеті в Тюбінгіні існує фонд Адольфа і Гертруди Шнюрле (нім. Dr.-Ing. Adolf und Gertrud Schnürle-Stiftung) який сприяє науці та освіті обдарованих студентів.

Джерела

  • Hans List, «Die Verbrennungskraftmaschine», Wien/ Springer 1939.
  • Дисертація: « Theoretisch-thermische Untersuchung eines neuen Verfahrens der Umwandlung von Wärme in mechanische Nutzarbeit bei Verwendung festen Brennstoffes», Technische Hochschule Stuttgart 31. Dezember 1924
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.