Акармара

Акармара (груз. აქარმარის) — населений пункт в Грузії, у Ткуарчальському районі Абхазії. Колишнє шахтарське селище, фактично район міста Ткварчелі, нині покинуте майже всіма мешканцями.

село
Акармара
груз. აქარმარის
Акармара, 2007 рік
Акармара, 2007 рік
Основні дані
42°53′00″ пн. ш. 41°43′00″ сх. д.
Країна  Грузія
Мхаре Республіка Абхазія
Муніципалітет Очамчірський / Ткуарчальський район

Засновано 1938

Висота над р.м. 200 м
Часовий пояс (UTC+4)
Телефонний код +995-+7 840 (Ткуарчальський район)
Автомоб. ном. АВН (Ткуарчальський район)
Поштовий індекс ? пошук (Пошта Грузії)
Місцева влада
Ідентифікатори і посилання
Відстань
До центру краю
До Тбілісі
Карта
Акармара
Акармара (Грузія)

Розташування

Акармара розташоване у гірськоій ущелині, приблизно у 8 км від центру Ткварчелі та у 35 км. від Сухумі.

Історія

Акармара був утворений у 1938 році як селище міського типу. В смт. Акармара мешкали переважно шахтарі, які працювали на вугільних родовищах Ткварчельського району.

У 1942 році Акармара був адміністративно об'єднано з містом Ткварчелі.

Після Другої світової війни військовополонені німці збудували багато будинків у західноєвропейському архітектурному стилі, які стали унікальними для цієї місцевості.

В Акармара працювали: Будинок культури, школа, лікарня, ринок, ресторан, кінотеатр, залізничний вокзал, санаторій та готель.

Під час Грузино-абхазького конфліку та війни в Абхазії у 1992—1993 роках більшість місцевих мешканців залишила Акармару, яка разом з Ткуарчалі перебували в облозі 413 днів. серед місцевих мешканців було чимало загиблих. Багато з тих, хто втік від війни, вже не ніколи повернулися у Акармару.

Після війни було знищено майже всю промислову інфраструктуру. З часом напівзруйновані будинки в Акармарі заросли субтропічною рослинністю.

Раніше в Акармару вела залізнична колія з унікальним, єдиним в СРСР залізничним мостом з вигином, міст зберігся, але рейки зняли.

Поблизу від Акармара є такі ж інші міста-примари: Джантуха, Поляна та інші.

Населення

Наприкінці 80-х років в Акармарі мешкало близько 5 тисяч осіб.

За даними на березень 2018 року в Акармарі мешкає п'ять сімей. У Акармара залишилися тільки люди похилого віку та ті, кому нікуди податися.

Промисловість

До війни 1992-1993 років Акармара було значним промисловим селищем Абхазії. Промисловість була зосереджена на видобутку вугілля[1].

У Акармалі були радонові ванни, у яких використовувалась мінеральна вода з джерел Ткварчельської мінеральної води, що розташовані на березі річки Галідзгі, у селі Соукварі, між населеними пунктами Акармара та Квезані. У радянські часи джерела були впорядковані, працював санаторій на 400 місць. Після війни від санаторію нічого не залишилося.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.