Активна оптика

В астрономії, акти́вна о́птика використовується при астрономічних спостереженнях для корекції різноманітних оптичних аберацій, таких як кома, астигматизм[джерело?] та інші. На сьогоднішній день технологія активної оптики використовується на Nordic Optical Telescope, Телескопі нової технології в обсерваторії Ла-Сілья (Чилі), Дуже великому телескопі, а також на телескопах Кек-1 та Кек-2, що розташовані на Гаваях.

Первинне дзеркало з активною оптикою, що використовується на Телескопі нової технології в обсерваторії Ла Сілья (Чилі).

Телескопи нового покоління, що побудовані після 1980 р., використовують дуже тонке первинне дзеркало, яке є настільки тонким, що не взмозі підтримувати постійно якусь певну форму. За допомогою набору соленоїдних коригувачів (англ. actuators) підтримується оптимальна форма первинного дзеркала. Сучасні комп'ютеризовані системи керування здатні підтримувати оптимальну форму дзеркала в динамічному режимі, майже миттєво реагуючи на зміни характеристик світлового потоку. Телескоп може також використовувати не одне суцільне первинне дзеркало, а сегментоване, яке складається з багатьох малих дзеркал. Це дозволяє уникнути явища гравітаційної дисторсії, що має місце на великих телескопах завдяки масивному дзеркалу, яке дещо змінює свою форму при різних нахилах телескопа.

Інші застосування

Складні лазерні установки та інтерферометри також можна стабілізувати за допомогою аналогічної технології.

Мала частина променів втрачається при проходженні напрямних дзеркал; для вимірювання положення лазерного променя і для вимірювання його напрямку (в фокальній площині за лінзою) використовуються спеціальні діоди. Систему можна зробити менш чутливою до шумів за допомогою ПІД-регулятора. Для імпульсних лазерів контролер повинен бути співвіднесений з частотою повторення. Безперервний промінь можна використовувати для забезпечення смуг стабілізації (проти вібрацій, турбулентності повітря, акустичних шумів) шириною 10 & nbsp; кГц для лазерів з низькою частотою повторення.

У деяких випадках доводиться вносити зміни в інтерферометр Фабрі-Перо для використання на конкретній довжині хвилі. Відбите світло виділяється за допомогою пристрою повороту площини поляризації на ефекті Фарадея і поляризатора. Малі зміни довжини хвилі падаючого випромінювання, що створюється акустооптичним модулятором, або інтерференція з деякою кількістю падаючого випромінювання дають інформацію про те, чи є інтерферометр занадто довгим або занадто коротким.

Джерела

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.